Biżuteria ceramiczna do obejrzenia w Bibliotece w Sokółce

Biblioteka Publiczna w Sokółce serdecznie zaprasza na wystawę unikatowej biżuterii ceramicznej autorstwa Justyny Olechno. Wystawę można oglądać do końca grudnia w godzinach pracy biblioteki, od poniedziałku do soboty.

Justyna Olechno: Biżuterię tworzę w pracowni na wsi. Klimat podlaskiej wsi dobrze nastraja do pracy twórczej.

Materiały z których wykonywane są wyroby to: glina, szkło i szkliwo. Glina jest materiałem szczególnym, można ją formować, ugniatać, wyciskać i toczyć. Praca z nią daje mi wiele satysfakcji, czasem frustracji, setki godzin błądzenia i eksperymentów.

Wykonując biżuterię mam w głowie ogólną koncepcję, która z czasem się rozrasta i zmienia. Inspiracje pochodzą zewsząd. Naszyjniki, bransoletki, przypinki to pojedyncze – unikatowe formy.

Cały czas się uczę i zdobywam wiedzę projektując i własnoręcznie wykonując biżuterię. Jest ona wyrazem moich poszukiwań, fascynacji kulturą ludową, rzemiosłem.

Największy sens tworzenia odczuwam w tych chwilach, gdy na przypadkowo spotkanych kobietach widzę biżuterię własnych projektów.

W dystrybucji zawsze mogę liczyć na bliskich, a szczególnie na CHRZEŚNIACZKĘ. 

Lubię różnorodne tworzywa i technologie. Po drodze zahaczyłam o charakteryzację filmową, perukarstwo, wizaż, malarstwo, tkaninę artystyczną itp.

Lubię to co robię i realizuję swoją pasję. Może kiedyś zatrzymam się przy jakimś temacie, technologii, tworzywie; na razie brzmi to abstrakcyjnie.

dscn0904 dscn0905 dscn0906 dscn0907 dscn0908 dscn0910

źródło: Biblioteka Publiczna w Sokółce

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments