BKM z myślą o studentach

Do końca października będą czynne trzy specjalne, dodatkowe punkty Białostockiej Komunikacji Miejskiej. Miasto Białystok przedłużyło ich działanie, by ułatwić studentom załatwianie spraw związanych z aktualizacją Białostockiej Karty Miejskiej.

Specjalne punkty BKM są czynne od 27 września. Skorzystało z nich już prawie 1000 osób.

– To specjalna oferta dla studiującej w Białymstoku młodzieży – mówi prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. – Chcemy im pomóc w sprawnym załatwieniu spraw, aby nie musieli tracić czasu na stanie w kolejkach.

Dwa punkty znajdują się na Uniwersytecie w Białymstoku i Politechnice Białostockiej w następujących miejscach:

  • hol Instytutu Chemii, ul. K. Ciołkowskiego 1 (kampus Uniwersytetu w Białymstoku),
  • pokój w Domu Studenta nr 2 (Beta), ul. Zwierzyniecka 12 (Politechnika Białostocka).

Trzeci punkt BKM – mobilny, urządzony w autobusie komunikacji miejskiej – został ustawiony w pobliżu Uniwersytetu Medycznego, na parkingu przy pomniku bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Punkty są czynne od poniedziałku do soboty. W dni powszednie w godz. 9.00-17.00, a w soboty 10.00-15.00.

We wszystkich tych miejscach można zaktualizować Białostocką Kartę Miejską, która jest nośnikiem biletów autobusowych oraz Białostockiej Karty Dużej Rodziny. Możliwe też jest wyrobienie nowej karty, a także złożenie wniosku lub aktualizacja uprawnień wynikających z udziału w programie Białostockiej Karty Dużej Rodziny. Do tej pory w systemie Białostockiej Karty Miejskiej zarejestrowanych jest prawie 10 tys. studentów.

Eliza Bilewicz-Roszkowska

źródło: bialystok.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments