BTL ma dyrektora

Przez kolejne cztery sezony Białostockim Teatrem Lalek pokieruje Jacek Malinowski, dotychczasowy dyrektor placówki. Został wybrany na tę funkcję w postępowaniu konkursowym, a wczoraj (11 sierpnia) prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski powołał go na to stanowisko.

W poniedziałek (10 sierpnia) komisja konkursowa, po zapoznaniu się z ofertą złożoną przez kandydata oraz przeprowadzeniu rozmowy kwalifikacyjnej, rozstrzygnęła konkurs na kandydata na stanowisko dyrektora Białostockiego Teatru Lalek. W głosowaniu jawnym – przy wszystkich głosach „za” – komisja podjęła decyzję o wskazaniu Pana Jacka Malinowskiego na kandydata na stanowisko dyrektora Białostockiego Teatru Lalek.

W uzasadnieniu podjętej decyzji komisja wskazała, że Jacek Malinowski w autorskim programie dotyczącym funkcjonowania Białostockiego Teatru Lalek zaproponował nowy etap rozwoju wyrazistej linii artystycznej i edukacyjnej instytucji, prowadzenie kolejnych działań infrastrukturalnych, jak też dalsze włączanie się w realizację Programu Polityki Kulturalnej Miasta Zauważalne. Kandydat ma wieloletnie doświadczenie w zakresie kierowania artystyczną instytucją kultury i zarządzania dużym zespołem osób. Wykazał też znaczący dorobek w zakresie realizacji projektów teatralnych i pracy artystycznej w teatrze lalek. Posiada jednocześnie umiejętności i wieloletnie doświadczenie w pozyskiwaniu środków finansowych z różnych źródeł spoza budżetu Miasta na działalność instytucji. Wykazał się znajomością przepisów prawa w zakresie funkcjonowania instytucji kultury i finansów publicznych.

Wyniki konkursu zostały przekazane Prezydentowi Miasta Białegostoku, który 11 sierpnia podjął decyzję o powołaniu Jacka Malinowskiego na dyrektora Białostockiego Teatru Lalek, na okres 4 sezonów artystycznych, począwszy od 1 września 2020 r. Informacje o naborze można znaleźć na bip.bialystok.pl.

Anna Kowalska / UM w Białymstoku

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments