Budżet Obywatelski miasta Chroszcz na 2018 rok – głosowanie rozpoczęte!

25 września br. rozpoczynają się konsultacje społeczne dotyczące projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego miasta Choroszcz na rok 2018. Zachęcamy do udziału w głosowaniu!

 

Konsultacje z mieszkańcami w sprawie wyboru projektów inwestycyjnych do realizacji w 2018 roku w mieście Choroszcz w ramach Budżetu Obywatelskiego odbywają się w dniach 25 września – 16 października 2017r.

 

Udział w konsultacjach i oddawanie głosów na dany projekt inwestycyjny polega na wypełnieniu karty do głosowania i złożenia jej w następujących punktach konsultacyjnych:

 

– siedziba Urzędu Miejskiego w Choroszczy, Choroszcz ul. Dominikańska 2;

 

– siedziba M-GCKiS w Choroszczy, ul. H. Sienkiewicza 29

 

W tym roku głosowanie odbywać się może także elektronicznie i polega na przesłaniu skanu/zdjęcia wypełnionej karty do głosowania na adres e-mail: bo2018@choroszcz.pl.

 

Formularz Karty do głosowania jest dostępny TUTAJ.

 

Poniżej przypominamy listę zgłoszonych i zakwalifikowanych do konsultacji projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego w mieście Choroszcz na 2018 rok.

 

 1. Nazwa zadania: KULTURA W CHOROSZCZY – NAJLEPSZĄ INWESTYCJĄ, koszt inwestycji: 75.000 zł; Wnioskodawca: Adam Kamieński

 

Opis projektu: Projekt zakłada adaptację jednego z pomieszczeń M-GCKiS na magazynek sprzętowy, który będzie jednocześnie służył jako mini studio nagrań. Modernizacja pomieszczenia będzie polegała na wymianie instalacji elektrycznej, odnowieniu ścian i sufitów. W ramach projektu planowane jest także wyposażenie magazynku w 2 regały magazynowe oraz stół warsztatowy do naprawy i konserwacji sprzętu. Ponadto w ramach projektu planuje się zakup sprzętu nagłośnieniowego wraz zestawem oświetleniowym. Sprzęt oświetleniowy i nagłośnieniowy ma na celu zwiększenie poziomu artystycznego organizowanych przez M-GCKiS imprez oraz wydarzeń sportowych i kulturalnych. Zakupiony sprzęt oświetleniowy i nagłośnieniowy pozwoli także na uruchomienie mini studia nagrań, dzięki któremu będzie można metodą home recordingu nagrywać wykonawców działających pod egidą M-GCKiS tj.: zespołu Klepaczanki, Rytmy Czasu czy uczniów gry na pianinie lub gitarze. Inwestycja pozwoli na magazynowanie sprzętu w warunkach zapobiegających jego niszczeniu.  

 

Cel i uzasadnienie projektu: Podniesienie jakości usług oferowanych przez M-GCKiS. Nowe wyposażenie będzie służyć odbiorcom i uczestnikom imprez organizowanych w M-GCKiS, jak i poza tą instytucją. Realizacja projektu pozwoli zapraszać nowych artystów, którzy ze względu na braki w nagłośnieniu czy oświetleniu nie byli zainteresowani występami w Choroszczy. Zakup nowego nagłośnienia i oświetlenia pozwoli na organizowanie imprez na większą skalę.

 

 

 

2. Nazwa zadania: ŚCIEŻKA SPACEROWA PRZY KOMINOWYM BAJORZE, koszt inwestycji: 75.000 zł, Wnioskodawca: Marcin Wierciszewski

 

Opis projektu: Projekt zakłada wykonanie ścieżki spacerowej z desek kompozytowych na słupach, konstrukcji stalowej i legarach.

 

Cel i uzasadnienie projektu: Kolejny etap wyposażenia w infrastrukturę terenu rekreacyjnego na zbiornikiem wodnym tzw. Kominowym Bajorem. Wykonanie ścieżki spacerowej wzdłuż linii brzegowej zbiornika wpłynie na podniesienie wartości użytkowej miejsca, a także na walory estetyczne miejsca rekreacji dla mieszkańców Choroszczy.

 

 

 

3. Nazwa zadania: HARCÓWKA W CHOROSZCZY, koszt inwestycji: 72.756,00 zł, Wnioskodawca: Marta Bokun, Kornelia Lenczewska

 

Opis projektu: Projekt zakłada przygotowanie jednego z pomieszczeń w budynku M-GCKiS w Choroszczy w którym zostanie urządzona harcówka. Harcówka będzie służyła między innymi trzem drużynom zuchów i harcerzy. Zaplanowano malowanie i wygłuszenie ścian, wymianę oświetlenia, ułożenie paneli podłogowych, zamontowanie rolet i wentylacji sufitowej. Ponadto w ramach projektu planuje się zakup wyposażenia do harcówki – krzeseł, stołów, puff kolorowych, szaf oraz lodówki i 2 mikrofalówek do zaplecza socjalnego. Ponadto planuje się zakup tablic korkowych, pudeł do przechowywania, wieszaków i biurka. A także sprzętu multimedialnego z kolumnami głośnikowymi, laptopa i lustrzanki cyfrowej z opcją kręcenia filmów, zestawu gitar akustycznych ze stojakami oraz drukarki laserowej ze skanerem.

 

Cel i uzasadnienie projektu: Harcówka będzie miejscem zbiórek choroszczańskich zuchów i harcerzy w godzinach dogodnych dla drużyn. Lokalizacja w budynku M-GCKiS wpłynie na jeszcze lepszą współpracę z Centrum Kultury. Zuchy i harcerze od lat wpisują się w aktywizację lokalnej społeczności i promocję życia z pasją oraz bez uzależnień. Miejsce wyposażone w pomoce multimedialne pozwoli drużynom funkcjonować jak przystało na współczesne realia, będzie też miejscem integrującym społeczność lokalną.  

Źródło: UM w Choroszczy 

Foto: pixaby.com

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments