Burmistrz Choroszczy sprawdza bezpieczeństwo przewozu dzieci. Wspólnie z Policją

Burmistrz Choroszczy i policja sprawdzają bezpieczeństwo przewozu dzieci w gminie Choroszcz

Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński, w trosce o bezpieczeństwo przewozu dzieci do szkół z terenu gminy Choroszcz, wraz z funkcjonariuszami policji, dokonał kontroli warunków, w jakich przewożone są dzieci.

18 października br., Burmistrz Choroszczy, wspólnie z przedstawicielami Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku dokonali kontroli warunków przewozu dzieci do szkół z terenu gminy Choroszcz. Dokładnie sprawdzono trzeźwość kierowców i opiekunów, skontrolowano liczbę przewożonych dzieci, oznakowanie pojazdu, a także ogólne warunki transportu uczniów.

W wyniku przeglądu stwierdzono, że zarówno kierujący pojazdem, jak i opiekunowie sprawujący kontrolę nad dziećmi w trakcie podróży, byli trzeźwi. Ponadto liczba dzieci była zgodna z normami zapisanymi w Dowodzie Rejestracyjnym pojazdu; właściwe było także oznakowanie auta. Ponadto kontrolujący nie stwierdzili nieprawidłowości w ogólnych warunkach przewozu dzieci.

Burmistrz Choroszczy z zadowoleniem przyjął wyniki przeglądu – to dobry prognostyk na przyszłość. Niemniej jednak włodarz gminy zapowiada, że nie była to ostatnia taka kontrola przewoźników odpowiedzialnych za dowóz dzieci do szkół w gminie Choroszcz. Kolejne takie kontrole na pewno będą realizowane.

źródło: Urząd Miejski w Choroszczy

źródło zdjęcia: Gazeta w Choroszczy

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments