Choroszcz obchodziła Noc Muzeów

zdjęcia: Wojciech Cymbalisty, M-GCKiS w Choroszczy

Cała Polska obchodziła Noc Muzeów. Nie tylko duże miasta włączyły się w obchody tego wydarzenia. Również w Choroszczy mieszkańcy mieli możliwość przenieść się na chwilę do dawnych czasów. Spotkania z historią i pamiątkami z minionych czasów w Choroszczy trwały siedem godzin. Noc Muzeów przygotowali wspólnie Muzeum Wnętrz Pałacowych, "Choroszcz Miniona" oraz Miejsko – Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy. 

Noc Muzeów w Choroszczy rozpoczęła się w sobotnie popołudnie w galerii Centrum Kultury. Po 17 nastąpiło otwarcie wernisażu wystawy fanpage'u "Choroszcz Miniona". Zebranych przywitał dyrektor M-GCKiS Przemysław Waczyński. Wystawa składa się z ponad dwudziestu reprodukcji, które wzbudzały największe emocje na profilu.  Wydarzenia odbywające się w Centrum transmitowała na żywo Twoja Telewizja Regionalna. 

Po obejrzeniu wystawy miłośnicy historii wyruszyli na spacer po Choroszczy. Na przystankach czekały przeźrocza z wizerunkami Choroszczy sprzed lat. Tej, której już nie ma. Mieszkańcom towarzyszyła przez cały czas kamera Twojej Telewizji Regionalnej. 

Ostatnim punktem wycieczki był park pałacowy przy Muzeum Wnętrz Pałacowych. Każdy chętny mógł podzielić się swoimi przemyśleniami i raz jeszcze wysłuchać opowieści o swoim mieście. Przewodnikiem podczas tej mini wycieczki był założyciel fanpage'u "Choroszcz Miniona" Jakub Bobrowski. Wszystkim obecnym na Nocy Muzeów podziękował pracownik Centrum Kultury w Choroszczy Adam Kamieński i obiecał, że w dalszym ciągu M-GCKiS będzie dokładać wszelkich starań, aby propagować wszelkie wydarzenia kulturalne w naszej małej ojczyźnie. 

Nocy Muzeów w Chorszczy patronowała Twoja Telewizja Regionalna. 

zdjęcia: Wojciech Cymbalisty, M-GCKiS w Choroszczy
DSC_0033-1280x742

 

 

 

 

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments