Choroszcz przyłącza się do Narodowego Czytania

Jak informuje portal prezydent.pl „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza lekturą Narodowego Czytania w 2016 roku.

Tegoroczna lektura została wybrana podczas internetowego głosowania spośród pięciu propozycji.

– To piękna, cudowna powieść o miłości, o upadającym imperium, ale przede wszystkim o sile wiary, która potrafi czasem góry przenosić – mówił w lutym tego roku prezydent Andrzej Duda, ogłaszając wyniki głosowania. Dzieło Sienkiewicza konkurowało z „Chłopami” Władysława St. Reymonta, „Weselem” Stanisława Wyspiańskiego, „Popiołami” Stefana Żeromskiego oraz powieścią Marii Dąbrowskiej „Noce i dnie”.

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a w rok później „Trylogii” Henryka Sienkiewicza.

W ubiegłym roku, 5 września, Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda rozpoczęli Narodowe Czytanie „Lalki” Bolesława Prusa w warszawskim Ogrodzie Saskim. Przez ponad 10 godzin powieść Prusa czytali znani aktorzy. W całej Polsce „Lalkę” przeczytano w ponad 1600 miejscowościach.

Narodowe czytanie stało się niejako tradycją w Polsce. Z tej okazji, również Choroszcz dołącza się do akcji popularyzującej czytanie. 

3 września o godzinie 11 na auli Miejsko – Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy odbędzie się czytanie powieści "Quo Vadis" Henryka Sienkiewicza. Twoja Telewizja Regionalna będzie transmitować wydarzenie na żywo. Jak zawsze zapraszamy przed telewizory.

Początek czytania i naszej transmisji NA ŻYWO, przypomnijmy, 3 września o godzinie 11. 

nowy12.o8

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments