Choroszcz świętuje 100. rocznicę wyzwolenia! Zapraszamy na główne obchody!

Rok 1918 wyznaczył nową – niepodległą drogę Polsce. Sto lat później – rok 2018 nakreślił uroczyste obchody setnej rocznicy tego doniosłego wydarzenia. Choroszcz na swoją niepodległość musiała poczekać nieco dłużej. Dopiero wieczorem 19 lutego 1919 roku do Białegostoku wkroczyli pierwsi polscy żołnierze z Grupy Operacyjnej płk. Stanisława Dziewulskiego i to właśnie ten dzień uznaje się za moment wyzwolenia Białegostoku i okolicznych terenów, w tym Choroszczy.

Z tej okazji 19 lutego 2019 roku w Choroszczy odbędę się główne uroczystości związane z obchodami 100. rocznicy wyzwolenia Choroszczy.
Uroczystości rozpoczną się MSZĄ ŚWIĘTĄ ZA OJCZYZNĘ o godz. 18.00 w Kościele pw. św. Jana Chrzciciela i św. Szczepana Męczennika w Choroszczy.
Następnie o godz. 19.00 na Rynku 11 Listopada w Choroszczy odbędą się uroczystości patriotyczno-religijne, połączone z uroczystym złożeniem wieńców, kwiatów i zniczy, a także wykonaniem wspólnego pamiątkowego zdjęcia. Zapraszamy serdecznie!
Organizatorzy: Burmistrz Choroszczy, Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy, Towarzystwo Przyjaciół Choroszczy, Choroszcz Miniona, Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Choroszcz, LZS KORONA Choroszcz.
Obchody zostały objęte honorowym patronatem Burmistrza Choroszczy.
Obchody zostały objęte patronatem programu „Niepodległa” z ramienia Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

źródło: UM w Choroszczy 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments