„Dla Mamy badanie mamy” – akcja BCO!!!

„Dla Mamy badanie mamy” – to akcja profilaktyczna organizowana przez BCO z okazji zbliżającego się Dnia Matki. To idealna okazja do tego, by pomyśleć o sobie i zadbać o swoje zdrowie, bo piękna mama to kobieta zdrowa i świadoma.

W najbliższą sobotę 23 maja oraz w przyszłym tygodniu (od 25 do 29 maja) ponad 80 kobiet skorzysta z badań USG piersi i profilaktycznej mammografii. Zapisy uruchomiliśmy w ubiegłym tygodniu, planowane 50 miejsc na USG piersi zapełniło się w ciągu 2h, dlatego zwiększyliśmy ich limit do 80-ciu. Wszystkie miejsca są zajęte. Jesteśmy bardzo mile zaskoczeni tak szybkim odzewem ze strony pań, o to nam chodziło!

Dodatkowo przesłaliśmy drogą elektroniczną do wszystkich przedszkoli i szkół podstawowych w Białymstoku specjalnie przygotowaną laurkę-kolorowankę, którą najmłodsi uczniowie będą mogli pokolorować i wręczyć swoim mamom. Dzieci kierują w niej do Mam takie słowa:

Kochana Mamusiu, żyj pięknie i zdrowo,
A życie Twoje niech się toczy kolorowo.
Pamiętaj, żeby o siebie dbać,
I się regularnie badać!

Do akcji w Dzień Matki czynnie włączy się Przedszkole Samorządowe nr 26 Integracyjne im. Joanny Strzałkowskiej-Kuczyńskiej w Białymstoku. Podopieczni dostaną od nas specjalny wielkoformatowy wydruk do pokolorowania, który będzie przypominać Mamom o profilaktyce. Liczymy, że taka forma promocji dotrze do jak najszerszego grona osób oraz zwiększy świadomość i zgłaszalność na badania profilaktyczne.

Beata Józwowicz, dyrektor PS nr 26 w Białymstoku: Od kilku lat z dużym zaangażowaniem włączamy się do akcji profilaktycznych organizowanych przez Białostockie Centrum Onkologii. Przedszkolaki poprzez własną twórczość plastyczną przekazują swoim Mamusiom jak dbać o zdrowie, jak ważna jest profilaktyka. To piękny, niezwykle cenny prezent od Dziecka. Pozdrawiam wszystkie Mamy w imieniu społeczności Przedszkola Samorządowego nr 26 Integracyjnego Integracyjne im. Joanny Strzałkowskiej-Kuczyńskiej w Białymstoku.

Każdy może pobrać laurkę-kolorowankę ze strony BCO www.onkologia.bialystok.pl.

My także mamy bardzo ważny przekaz do każdej z kobiet: „Niech profilaktyka stanie się Twoim nowym, dobrym zwyczajem! Zwłaszcza, że samobadanie piersi możesz wykonać w każdej chwili w domu, a profesjonalną mammografię i USG piersi w Białostockim Centrum Onkologii. Poświęcisz chwilę, być może zyskasz życie, a przecież masz dla kogo żyć! Nie czekaj! Zadzwoń i umów się na badanie 85 6646 888”.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments