Dotacje na sport w 2018 roku

Dzięki wsparciu Miasta zarówno profesjonalni sportowcy z Białegostoku, jak i mieszkańcy mają łatwy dostęp oraz komfortowe warunki do uprawiania sportu. Po rozstrzygnięciu pięciu konkursów na rozwój kultury fizycznej w 2018 roku zostaną dofinansowane 244 zadania. Wsparcie finansowe z budżetu miasta wyniosło 7 mln 750 tys. zł.

Dotacje przyznano na organizację imprez sportowych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym, wydarzeń z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, realizację szkoleń sportowych, upowszechnianie sportu wśród mieszkańców Białegostoku, realizację projektu w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018 oraz dofinansowanie sportu szkolnego.

– Doceniamy sukcesy białostockich sportowców oraz wspieramy ich rozwój. Aktywność fizyczna jest ważna dla zdrowia osób w każdym wieku, dlatego przyznajemy dotacje na działania, które zachęcą białostoczan do uprawiania sportu i aktywnej rekreacji – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

W konkursie na organizację zawodów i imprez o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym, upowszechnianie kultury fizycznej wśród mieszkańców, rozwój sportu osób niepełnosprawnych oraz organizację imprez sportowych, wydarzeń z okazji stulecia niepodległości Polski dotacje (łącznie 1 mln 700 tys. zł) otrzymało 100 zgłaszających. Na realizację programów szkolenia sportowego i uczestnictwa w zawodach sportowych w pierwszym półroczu 2018 roku przyznano 72 dotacje – 2 mln 100 tys. zł. Na rozwój sportu w kategorii seniorów w dyscyplinach takich jak futsal, koszykówka, siatkówka, piłka ręczna, tenis stołowy, badminton oraz na grę w piłkę nożną (w pierwszej połowie 2018 roku) wpłynęło 19 wniosków. Na realizację tego zadania Miasto przeznaczyło dotację w wysokości 1 mln 700 tys. zł.

Natomiast na wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej wraz z programami profilaktyki przeciwalkoholowej w 2018 roku dotację (600 tys. zł) otrzymało 51 uczestników konkursu. Wsparcie zawodów dzieci i młodzieży wyniesie 200 tys. zł i będzie realizowane przez Podlaski Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy. Natomiast projekt z Budżetu Obywatelskiego (zajęcia wspinaczkowe) z dofinansowaniem 50 tys. zł zrealizuje Klub Górski Białystok.

Agnieszka Błachowska

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments