Druga otwarta sobota w 2018 roku

W tym tygodniu (24 lutego) odbędzie się kolejna otwarta sobota w Urzędzie Miejskim przy ul. J. K. Branickiego w Białymstoku. Białostoczanie będą mogli załatwić osobiście sprawy, na które brakuje im czasu w tygodniu lub zadzwonić na miejską infolinię.

W sobotę (24 lutego) do dyspozycji białostoczan będą: Departament Obsługi Mieszkańców i Urząd Stanu Cywilnego przy ul. J. K. Branickiego 3/5. Te jednostki zostaną otwarte między godz. 8.00 a 12.00. W tym samym czasie działać też będzie miejska infolinia (nr tel. 85 879 7979).

– Otwarte soboty w Urzędzie Miejskim to duże ułatwienie dla białostoczan i znaczące usprawnienie ich obsługi. Za każdym razem z możliwości załatwienia sprawy w sobotę korzysta kilkaset osób – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski.

Raz w miesiącu w wybraną sobotę mieszkańcy przyjeżdżają do urzędu – najczęściej do Referatu Rejestracji Pojazdów oraz Referatu Dowodów Osobistych i Spraw Wojskowych. W tym pierwszym załatwiają sprawy związane m.in. z rejestracją samochodów i wymianą dokumentów. W drugim – składają wnioski o wydanie dowodu osobistego i odbierają gotowy dokument. Z kolei do USC zgłaszają się, aby otrzymać akt zgonu, odwiedzić stanowiska związane z zawieraniem małżeństw czy archiwum aktów.

Warto pamiętać, że w Departamencie Obsługi Mieszkańców działa ekolejka – elektroniczny system rezerwacji wizyt. Dzięki niej przez internet można umówić się na konkretną godzinę (także w otwartą sobotę), aby załatwić sprawy związane m.in. z dowodami osobistymi, prawami jazdy, meldunkami i działalnością gospodarczą.

Kolejną okazją do załatwienia spraw urzędowych przy ul. J. K. Branickiego 3/5 w weekend będzie czwarta sobota w przyszłym miesiącu (24 marca). Inicjatywa otwartych sobót jest realizowana od 2014 roku.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments