Drugi potwierdzony przypadek zakażenia COVID – 19 to dziecko!!!

W piątkowe przedpołudnie Podlaski Urząd Wojewódzki poinformował na swoim profilu na facebooku, iż mamy drugie zakażenie koronawirusem w naszym województwie. 

To dziecko z powiatu białostockiego, przebywa w kwarantannie domowej, lekarz podejmie decyzję o jego hospitalizacji. Rodzina i osoby z najbliższego kontaktu są pod opieką epidemiologiczną. Prosimy o uszanowanie ich prywatności.

Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku pozostaje w stałym kontakcie ze wszystkimi służbami i instytucjami, które są zaangażowane w działania epidemiologiczne.

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego monitoruje całodobowo sytuację w regionie i jest gotowe do podjęcia działań zgodnie z odpowiednimi procedurami.

Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w rejonie występowania koronawirusa i miałeś kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2 to bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną. Zalecamy stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na specjalnej stronie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus.

źródło: Podlaski Urząd Wojewódzki 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments