Dwa  zwycięstwa i  1 przegrana w Polskiej Ekstraklasie Bilardowej

Sokólska drużyna LP METAL–FACH POOL BILARD SOKÓŁKA rywalizująca w Polskiej Ekstraklasie Bilardowej w składzie Sebastian Batkowski, Konrad Piekarski, Krystian Piekarski ,Dominik Zając, trener Lech Piekarski ,w miniony weekend rozegrała kolejne trzy mecze , odnosząc 2 zwycięstwa z zespołami z Kętrzyna i Tczewa, niestety w pojedynku z obecnym wiceliderem tabeli DSB Lubin nie wykorzystała swoich szans na osiągnięcie dobrego wyniku. Sokółczanie zajmują 5 miejsce w Tabeli .

Świetnie spisuje się w rywalizacji Grand Prix Polski Sebastian Batkowski – członek Kadry Narodowej, po zdobyciu brązowego medalu w Łodzi i zwycięstwie w Kętrzynie jest liderem krajowego rankingu sezonu 2019.

Dobre wieści również płyną od naszych juniorów, Karol Zielenkiewicz został powołany w skład Kadry Narodowej Juniorów i zaliczył dobry występ w Mistrzostwach Polski Juniorów 3krotnie zajmując 5 miejsce w odmianach 8,9 i 14.1. W odmianę 10 bil 5 miejsce zajął Szymon Miroń.

Również w Eliminacjach Mistrzostw Polski Amatorów 2019 , których rozegrano dwie Edycje dominują nasi juniorzy . W 1 Edycji zwyciężył Karol Zielenkiewicz w drugiej najlepszy okazał się Szymon Miroń.

Najbliższe starty naszych zawodników już w najbliższy i kolejny weekend ; w sobotę 25 maja zagra II Liga . II zespół LP Metal-Fach Sokółka u siebie podejmie drużynę „BCB MOSIR II Kętrzyn”. Natomiast w dniach 31.05 – 02.06 w Kielcach odbędzie się wielka rywalizacja w sportach bilardowych ‘Międzynarodowy Festiwal Bilardowy 2019” , zagrają tam bilardziści z Europy w kategorii open i juniorskiej. Sokółkę reprezentować będą Sebastian Batkowski, Konrad Piekarski, Krystian Piekarski ,Dominik Zając , Karol Zielenkiewicz oraz Szymon Miroń.

Zmagania bilardzistów , można na żywo oglądać w tvsports.pl, jak również retransmisjena tvsports.pl, You Tube i telewizji SPORTKLUB. Wyniki online na stronie Polskiego Związku Bilardowego.

Na zdjęcich ; – Sebastian Batkowski – lider rankingu Polski 2019

– Karol Zielenkiewicz – członek Kadry Narodowej Juniorów.

źródło: Sokólskie Stowarzyszenie Bilardowe 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments