Działania prewencyjne Miasta Białystok w obliczu koronawirusa

Ograniczenia w szkołach, przedszkolach i żłobkach, odwołane imprezy kulturalne i sportowe, zamknięte baseny i lodowisko, ograniczenie odwiedzin w Domach Pomocy Społecznej – takie między innymi działania podejmuje Miasto, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa w Białymstoku i ograniczyć możliwość zarażenia się.  

Od chwili pojawienia się informacji o możliwości dotarcia koronawirusa do Polski Miasto współpracuje ze wszystkimi służbami i instytucjami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo epidemiologiczne białostoczan. Podejmowane są wszelkie działania, które mogą ograniczyć możliwości zarażenia się koronawirusem.

Apeluję do mieszkańców o zachowanie spokoju, zdrowego rozsądku i troskę o najsłabszych. Unikajmy zgromadzeń i załatwiajmy sprawy urzędowe zdalnie lub odłóżmy je na później.  Zadbajmy także o najstarszych, by ograniczyć możliwość ich zarażenia się – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski.

Prezydent Tadeusz Truskolaski wystosował dzisiaj (11 marca) list do dyrektorów białostockich szkół dotyczący zachowania się wobec rozprzestrzeniającego się w naszym kraju koronawirusa. Zaleca w nim rezygnację z wszelkich wycieczek i wyjść poza szkołę oraz wstrzymanie na określony czas wymiany uczniowskiej. Niewskazane są również odwiedziny w internatach i bursach szkolnych. Zasadne jest także tymczasowe zawieszenie (do odwołania) wynajmu sal w szkołach i zwolnienie najemców z opłat za ten czas. Podobne listy trafią jeszcze dziś także do dyrektorów białostockich przedszkoli i żłobków.

Prezydent zdecydował również o odwołaniu wszelkich imprez kulturalnych, sportowych w mieście i  zamknięciu instytucji kultury i sportu. Od jutra (12 marca) zamknięte będą baseny, lodowisko, Białostocki Teatr Lalek, Kino Forum. Do odwołania zamknięte zostanie także Centrum Aktywności Społecznej. Odwiedziny w Domach Pomocy Społecznej w Białymstoku zostaną ograniczone, a wejścia osób z zewnątrz będą monitorowane.

Praca pracowników socjalnych dostosowana będzie do sytuacji kryzysowej, a wydawanie decyzji o świadczeniach będzie odbywało się bez wywiadów środowiskowych. W Szpitalu Miejskim już obowiązuje zakaz odwiedzin. We wszystkich spółkach Komunikacji Miejskiej od tygodnia codziennie dezynfekowane są autobusy.

Prezydent zaapelował też o zwiększenie liczby badań na obecność koronawirusa i możliwość wykonywania ich w Białymstoku.

Eliza Bilewicz-Roszkowska

źródło: www.bialystok.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments