Dzień Babci i Dziadka

W Klubie Aktywnego Seniora przy ul. Witosa 15B dziś (22 stycznia) odbyło się międzypokoleniowe spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Święto zorganizował białostocki oddział Klanzy, prowadzący klub dla seniorów z miejskim wsparciem.

Dzień Babci i Dziadka to pretekst do wspólnej zabawy osób w różnym wieku: babć, dziadków i wnuków. Podczas spotkania w Klubie Aktywnego Seniora zarówno młodzi, jak i starsi integrowali się. Były tańce i wspólne działania twórcze, służące nawiązywaniu dobrych relacji.

– Szanujemy doświadczenie i doceniamy ciepło, którymi dzielą się z nami seniorzy. Dzień Babci i Dziadka to okazja do złożenia życzeń – przede wszystkim zdrowia – i do podziękowania za wszystko, co od nich otrzymuje młode pokolenie – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

Dzień Babci i Dziadka w Klubie Aktywnego Seniora to jedno z cyklicznych spotkań różnego rodzaju, które będą organizowane w tym roku, w tym miejscu. W całorocznym programie wydarzeń skierowanych do starszego pokolenia są bezpłatne spotkania klubowe, okolicznościowe, edukacyjne, ruchowe, twórcze i kulinarne. Mają one służyć aktywizacji społecznej seniorów. Na te i inne działania w ramach Klubu Aktywnego Seniora przy ul. Witosa 15B w 2018 roku Miasto przeznaczyło 130 tys. zł.

Z myślą o starszym pokoleniu w 2015 roku Miasto wprowadziło Kartę Aktywnego Seniora, a w 2017 roku wydało „Informator seniora”.

Agnieszka Błachowska

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments