Dziś rozpoczyna się wielkie muzyczne święto – Festiwal Piosenki Literackiej im Łucji Prus

Dziś rozpoczyna się Festiwal Piosenki Literackiej im Łucji Prus. Dwudziestu młodych wokalistów, znakomite jury i koncerty gwiazd: Urszuli Dudziak, Hanny Banaszak i Stanisława Soyki.

Na festiwal zaprasza Marszałek Województwa Podlaskiego Artur Kosicki oraz Podlaski Instytut Kultury. To trzydniowe święto dobrej muzyki odbędzie się w dniach 29 września – 1 października 2023 r.  w kinie Ton, na Rynku Kościuszki 2, w Białymstoku. Festiwal od początku promuje piosenki z dobrą muzyką i dobrym tekstem, a do tego odkrywa młode talenty. Podczas trzech dni festiwalu zakwalifikowani uczestnicy, w tym roku to dwudziestu utalentowanych wykonawców z całej Polski, prezentują piosenki z repertuaru Łucji Prus – artystki pochodzącej z Białegostoku oraz utwory zarówno znanych, jak i debiutujących autorów piosenki literackiej. Towarzyszy im wspaniały band Piotra Matuszczyka. Występy ocenia znakomite jury, w którym zasiadają m.in. Włodzimierz Nahorny, Janusz Strobel, Nula Stankiewicz, Jan Wołek. Festiwal jest adresowany przede wszystkim do uczniów i studentów szkół artystycznych – teatralnych, muzycznych, estradowych, ale także do osób dotychczas niezwiązanych zawodowo ze sceną.

Festiwal Piosenki Literackiej im. Łucji Prus organizowany jest przez Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku od 2008 roku. To już XV edycja tego przedsięwzięcia. Najprościej rzecz ujmując to czas wypełniony przesłuchaniami i występami młodych, utalentowanych artystów oraz koncertami wybitnych muzyków polskiej sceny. Festiwal ma już stałą publiczność, która z niecierpliwością czeka na prezentacje młodych piosenkarzy oraz recitale znanych i lubianych artystów, którzy z przyjemnością wracają do starych, dobrych tekstów Wojciecha Młynarskiego, Agnieszki Osieckiej, Jonasza Kofty czy Jana Wołka w nowych aranżacjach i interpretacjach. W tym roku na festiwalu wystąpią: Urszula Dudziak, Hanna Banaszak oraz Stanisław Soyka.

Program Festiwalu:

 • 29 września (piątek)
  Koncert Urszuli Dudziak – godz. 19.00
  bilety: 130 zł
 • 30 września (sobota)
  Przesłuchania konkursowe XV FPL – godz. 12.00
  wstęp wolny

Koncert Stanisława Soyki – godz. 20.00
bilety: 100 zł

 • 1 października (niedziela)
  Koncert galowy laureatów XV FPL i Justyny Rainko, laureatki XIV FPL – godz. 17.00
  oraz
  Koncert Hanny Banaszak
  bilety: 100 zł

Bilety do nabycia online na stronie www.pikpodlaskie.pl, jak również bezpośrednio przed koncertem. W sprzedaży są też karnety na wszystkie koncerty w cenie 300 zł. Miejsca nie są numerowane!

Więcej o festiwalu i koncertach gwiazd na stronie: www.pikpodlaskie.pl

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments