Echa konferencji prasowych w Wasilkowie

Dziś po godzinie 15 odbyła się konferencja prasowa burmistrza Wasilkowa Mirosława Bielawskiego i jednocześnie kandydata na urząd w drugiej turze wyborów, które odbędą się w najbliższą niedzielę, 4 listopada. Burmistrz Bielawski podczas briefingu poinformował o rozszerzeniu I strefy autobusów BKM na całe miasto Wasilków (do tej pory I strefa kończyła się w Dolinie Cisów, od ogródków działkowych mieszkańcy musieli kasować bilet na drugą strefę). Ponadto burmistrz Bielawski podziękował wszystkim mieszkańcom za zaufanie w pierwszej turze wyborów 21 października. Z uznaniem wyraził się o swoich współpracownikach, a także o całym sztabie pracującym nad kampanią. Dodał, że po 5-tym listopada, podczas nowej już kadencji, z nową siłą zasiądzie na fotelu burmistrza do kontynuowania swojej pracy.

Pół godziny później swoją konferencję zwołał kontrkandydat Bielawskiego Adrian Łuckiewicz. Łuckiewicz zarzucił Bielawskiemu, że ten świadomie wprowadził mieszkańców w błąd informując o wejściu całego Wasilkowa do pierwszej strefy Białostockiej Komunikacji Miejskiej. Kandydat na burmistrza złożył też dziś rano pozew w trybie wyborczym dotyczący nie tylko informacji o pierwszej strefie, ale także rzekomego obrażenia przez Łuckiewicza prezesa firmy Biaform.

Adrian Łuckiewicz podziękował wyborcom za oddane głosy i zachęcił wszystkich mieszkańców do czynnego udziału w drugiej turze wyborów i poparcie.

Po konferencjach głos zabrał również Karol Krakowiecki z KWW Współpraca i Rozwój. Klub oficjalnie udzielił poparcia Łuckiewiczowi, zapewniając, że w nowej Radzie Miejskiej będzie pełna kooperacja między radnymi Krakowieckiego i Łuckiewicza, co przełoży się na poprawę bytu mieszkańców.

Druga tura wyborów w Wasilkowie odbędzie się 4 listopada. Nowy burmistrz będzie pełnił funkcję przez pięć lat.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments