Eliminacje Bilardowych Mistrzostw Polski

W  Eliminacjach  Bilardowych Mistrzostw Polski Amatorów najmłodsi zostawili tylko jedno miejsce na podium seniorom!

W  Klubie Bilardowym LP Sokółka rozegrany został pierwszy z pięciu turniejów Eliminacji  Mistrzostw Polski Amatorów. Na starcie I edycji stanęło 23 zawodników z Podlasia, w tym duża reprezentacja Sokółki. Niesamowity pokaz umiejętności pokazali młodziutcy wychowankowie naszego klubu zajmując drugie i dwa trzecie miejsca; srebro wywalczył 12 letni Karol Zielenkiewicz , brąz 13 latek Szymon Miroń oraz (i tu uwaga!!) zaledwie 8 LETNI Tomaszek Górski!  Od maluchów lepszy był tylko ich trener  Lech Piekarski.  Nasi mali  bilardziści w drodze na podium pokonywali o wiele starszych i bardziej doświadczonych rywali. Przypomnijmy, że do turnieju głównego, który odbędzie się w listopadzie w Łodzi , awans uzyska pięciu zawodników, którzy w pięciu turniejach eliminacyjnych zgromadzą największą ilość punktów. 

Sokólscy  bilardziści nie zwalniają tępa .  W przyszły weekend, na Mistrzostwa Polski Juniorów wyjadą wraz z opiekunem, Karol Zielenkiewicz i Szymon Miroń.  Natomiast nasi zawodnicy grający w Ekstraklasie Bilardowej już we czwartek wyjeżdżają do Budapesztu na Puchar Europy Wschodniej „Best Of The East”.

  1. Najmłodszy uczestnik, największa niespodzianka , oraz brązowy medalista turnieju – Tomaszek Górski –„ LP Pool Biard Sokółka”.

źródło: Krystian Piekarski – Sokólskie Stowarzyszenie Bilardowe​

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments