Finały Wojewódzkie XLV Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych (Grupa I i II)

Finały Wojewódzkie XLV Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych (Grupa I i II) W dniu 21 maja 2024 r. (wtorek) na terenie Miasteczka Ruchu Drogowego przy Szkole Podstawowej nr 12 im. Zygmunta Glogera w Białymstoku przy ulicy Komisji Edukacji Narodowej 1A odbędzie się Finał Wojewódzki XLV Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych w wieku 10-12 lat – Grupa I.

Do rywalizacji przystąpi 12 czteroosobowych drużyn z województwa podlaskiego. Zwycięska drużyna reprezentować będzie województwo podlaskie w Finale Krajowym w dniach 17-19.06.2024 r. w Tarnawie. Zwycięzca finału ogólnopolskiego w kategorii uczniów Grupy I weźmie udział w 37. Europejskim Konkursie Edukacji o Ruchu (FIA EUROPEAN TRAFFIC EDUCATION CONTEST), który odbędzie się w dniach 19-22 września 2024 r. w Paryżu we Francji.

W dniu 23 maja 2024 r. (czwartek) na terenie Miasteczka Ruchu Drogowego przy Szkole Podstawowej nr 43 im. Simony Kossak w Białymstoku przy ulicy Stromej 16 odbędzie się Finał Wojewódzki XLV Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych – Grupa II.

Do rywalizacji przystąpi 13 trzyosobowych drużyn z województwa podlaskiego. Zwycięska drużyna reprezentować będzie województwo podlaskie w Finale Krajowym w dniach 6-7.06.2024 r. w Bierzwniku. Celem Turniejów są działania na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej, w szczególności poprzez:
 popularyzowanie przepisów i zasad ruchu drogowego;
 propagowanie treści nauczania zawartych w podstawie programowej kształcenia
ogólnego;
 kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu;
 popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej
pomocy przedmedycznej;
 popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu;
 inspirowanie uczniów i nauczycieli do działań na rzecz bezpieczeństwa w ruchu
drogowym.
Uczestnicy Turnieju będą startowali w konkurencjach teoretycznych (test wiedzy i test skrzyżowań) oraz praktycznych (jazda rowerem po miasteczku ruchu drogowego, jazda rowerem po torze sprawnościowym oraz udzielenie pierwszej pomocy przedmedycznej). Partnerem Strategicznym Turniejów jest Województwo Podlaskie. Głównymi organizatorami Turniejów są: Polski Związek Motorowy – Zarząd Okręgowy w Białymstoku, Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku, Komenda Miejska Policji w Białymstoku, Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego w Białymstoku, Łomży i Suwałkach, Podlaski Oddział Okręgowy PCK w Białymstoku, Kuratorium Oświaty w Białymstoku, Urząd Miejski w Białymstoku, Szkoła Podstawowa nr 12 im. Zygmunta Glogera w Białymstoku, Szkoła Podstawowa nr 43 im. Simony Kossak w Białymstoku.

Harmonogram (Grupa I):
08:30 – 09:30 – rejestracja drużyn
10:00 – oficjalne rozpoczęcie Turnieju
10:20 – 11:00 – testy
11:05 – 13:50 – konkurencje praktyczne
14:30 – oficjalne zakończenie Turnieju

Harmonogram (Grupa II):
08:30 – 09:30 – rejestracja drużyn
10:00 – oficjalne rozpoczęcie Turnieju
10:20 – 11:00 – testy
11:05 – 13:30 – konkurencje praktyczne
14:00 – oficjalne zakończenie Turnieju

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments