Finisaż Wojewódzkiego Konkursu Twórczości Ludowej w WOAK

23 sierpnia w Galerii Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku odbyło się uroczyste podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Twórczości Ludowej oraz ogłoszenie wyników przeglądu. Konkurs miał na celu przede wszystkim promocję kultury ludowej oraz zachowanie dziedzictwa województwa podlaskiego.

Na wystawie prezentowano różnorodne prace artystyczne. Znalazły się wśród nich: rzeźba, bednarstwo, plecionkarstwo ze słomy, wikliny i łyka, garncarstwo, a także kowalstwo oraz zabawki ludowe.

Konkurs organizowany był po raz pierwszy. Miał on na celu między innymi poznanie aktualnego stanu twórczości ludowej oraz pozyskanie wzorów regionalnych.

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku to jedna z najstarszych i najważniejszych instytucji funkcjonujących na terenie Polski północno-wschodniej. W swoich działaniach bierze na siebie zadanie kontynuowania i inicjowania działań w zakresie kultury, w tym także szeroką popularyzację twórczości ludowej.

W tym roku na wystawę w ramach Wojewódzkiego Konkursu Twórczości Ludowej zgłosiło się ponad 20 artystów. Podczas uroczystego finisażu wystawy w galerii WOAK podsumowano tegoroczną edycję konkursu i ogłoszono wyniki.

Z repertuarem ludowym wystąpił zespół Klepaczanki z Klepacz.

fot. Ludmiła Łabowicz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments