Forum Rozwoju Inwestycji Samorządowych w Sokółce

Jak skutecznie korzystać z unijnych środków i jak dzięki nim osiągnąć rozwój gospodarczy gmin – na tego typu pytania odpowiedzą eksperci konferencji “Forum Rozwoju Inwestycji Samorządowych”, która odbędzie się 12 września br. w Sokółce. 

Konferencja została objęta patronatem Wojewody Podlaskiego, Marszałka Województwa Podlaskiego, Burmistrz Sokółki Ewy Kulikowskiej oraz Starostwa Powiatowego w Sokółce. Forum w Sokółce będzie czwartą konferencją w ramach „Forum Rozwoju Inwestycji Samorządowych”, którego organizatorem jest Fundacja Rozwoju.

“Forum Rozwoju Inwestycji Samorządowych” to cykl 10 regionalnych konferencji poświęcony upowszechnieniu dobrych i innowacyjnych praktyk realizowanych przez samorządy na rzecz rozwoju społeczno-gospodarczego lokalnych wspólnot oraz dotychczasowej działalności samorządów, które starają się swoimi działaniami nie tylko wykonywać obowiązki, ale także działać na rzecz lokalnej wspólnoty.

Do tej pory odbyły się konferencje w dwóch województwach: kujawsko-pomorskim i mazowieckim. Innowacje, jak zaznaczali eksperci podczas spotkań w Toruniu i Żyrardowie, można wprowadzać w zasadzie wszędzie. Podczas spotkania mówiono m.in. o wykorzystywaniu odnawialnych źródeł energii na obszarach wiejskich, nowoczesnych rozwiązaniach w zakresie gospodarki wodno-ściekowej gmin czy pomysłach na zmiany w kształceniu młodych ludzi.

Najbliższa konferencja odbędzie się 12 września w Sokólskim Ośrodku Kultury przy ulicy Grodzieńskiej 1 w Sokółce i zgromadzi przedstawicieli Parlamentu RP, władze województwa, przedstawicieli samorządów lokalnych, inwestorów działających w regionie oraz wielu cenionych ekspertów.

Program wydarzenia oparty jest na 3 kluczowych zagadnieniach:

  • Innowacyjne rozwiązania dla samorządów
  • Wsparcie działań samorządu
  • Wyrównywanie szans społeczności lokalnej

Szczegółowe informacje oraz formularz rejestracyjny znajduje się na stronie internetowejwww.forum-rozwoju.pl

Pragniemy serdecznie zaprosić Państwa do bezpłatnego udziału w tak ważnym dla regionu wydarzeniu. Spotkajmy się w jak najszerszym gronie, aby porozmawiać o przyszłości naszych miejscowości.

Kontakt w sprawie uczestnictwa:
Paula Kobielska
Fundacja Rozwoju
tel: 884 790 796
mail: p.kobielska@fundacjarozwoju.pl

źródło: Sokolka.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments