Gmina Choroszcz ponownie pomaga potrzebującym

Wracamy do poruszanego przez nas dwa tygodnie temu tematu. 

Gmina Chroszcz, we współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Choroszczy oraz Stowarzyszaniem Forum Inicjatyw Gminnych ponownie przystępuje do realizacji Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 – Podprogramu 2016.

Jest to pomoc świadczona w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (FEAD), który był już realizowany w gminie Choroszcz w okresie od grudnia 2015 r. do kwietnia 2016 r.

W najbliższych miesiącach realizacja dostaw artykułów spożywczych odbywać się będzie w okresie: sierpień 2016 r. – kwiecień 2017 r. W bieżącej turze do objęcia pomocą z terenu gminy Choroszcz zakwalifikowały się 122 rodziny, co przekłada się na 342 indywidualne osoby. Kryterium przyznawania pomocy stanowi kryterium dochodowe, tj. 951 zł dla osoby samotnie gospodarującej oraz 771 zł – dla osoby w rodzinie.

Produkty, które trafią w ręce potrzebujących, to: makaron jajeczny, ryż biały, herbatniki, mleko UHT, ser, groszek z marchewka, fasola biała, koncentrat pomidorowy powidła śliwkowe, gulasz wieprzowy z warzywami, filet z makreli, szynka drobiowa, cukier biały, olej rzepakowy.

Pierwsza transza wydawania żywności odbędzie się od 30 sierpnia do 1 września 2016 roku w Remizie OSP w Choroszczy (Choroszcz, ul. Dominikańska 22) w godz. 10.00-15.30.

źródło: Urząd Miejski w Choroszczy

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments