Gmina Choroszcz ze wsparciem Podlaskiego Kuratorium

Burmistrz Robert Wardziński spotkał się z Podlaską Kurator Oświaty Panią Jadwigą Mariolą Szczypiń w celu podpisania umowy o udzielenie wsparcia finansowego w ramach Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych – „Aktywna tablica”.

W ramach programu, Gmina Choroszcz w dn. 25 października 2017 roku otrzymała dotację finansową w wysokości 14 tys. zł na zakup nowego kompletu narzędzi informatycznych (w postaci tablicy interaktywnej, interaktywnego monitora, projektora, a także zestawu głośników), które trafią do jednej z choroskich szkół. Kuratorium wsparło Gminę w 80% wartości zakupu, zaś pozostałe 20% – 3,5 tys. zł – gmina Choroszcz pokryła własnych środków budżetowych.

Nowy zestaw narzędzi informatycznych posłuży choroskiej społeczności szkolnej, zarówno uczniom, jak i nauczycielom, i będzie wykorzystywany z powodzeniem podczas lekcji z zakresu przedmiotów humanistycznych, jak i nauk ścisłych.

Cieszę się, że Gmina Choroszcz poprzez Podlaskie Kuratorium otrzymała wsparcie w ramach rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury. Dzięki temu będziemy mogli wesprzeć nasze szkoły w kolejne nowoczesne narzędzie dydaktyczne, wspomagające uczniów i grono pedagogiczne – przyznaje Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński. Otrzymana dotacja jest także przykładem owocnej współpracy naszej gminy z najważniejszymi instytucjami w województwieDzięki nim, jako samorząd znajdujący się najbliżej społeczeństwa, możemy realnie odpowiadać na potrzeby naszych mieszkańców i sprawiać, aby oświata w gminie Choroszczy w niczym nie różniła się od innych placówek edukacyjnych w innych miastach regionu i kraju.

źródło: UM w Choroszczy

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments