Granty na działania z młodzieżą

Pracujesz z młodzieżą? Masz ciekawy pomysł na działania z młodymi? Chcesz aplikować do konkursu „Równać Szanse”? Nie wiesz jak dobrze napisać wniosek? Przyjdź na spotkanie!

Ełckie Stowarzyszenie Aktywnych STOPA oraz Lokalna Grupy Działania „Nasza Suwalszczyzna”, serdecznie zapraszają organizacje pozarządowe, w tym OSP, domy kultury oraz biblioteki na spotkanie informacyjno-szkoleniowe poświęcone Regionalnemu Konkursowi Grantowemu „Równać Szanse”. Spotkanie odbędzie się 26 września 2017 (wtorek) o godz. 10:00 w siedzibie Lokalnej Grupy Działania „Nasza Suwalszczyzna” – Suwałki, ul. T. Kościuszki 71.

W konkursie, o dotację w wysokości do 8 500 zł, aplikować mogą fundacje, stowarzyszenia, w tym także Ochotnicze Straże Pożarne, miejskie, gminne i powiatowe biblioteki oraz miejskie i gminne domy kultury z miejscowości do 20 tysięcy mieszkańców.

Dotacje przyznawane są na półroczne działania młodych osób w wieku 13-19 lat, pochodzących ze wsi i miast do 20 tysięcy mieszkańców. Aplikować można do 25 października br., a projekty realizowane będą od 1 lutego do 31 sierpnia 2018 roku.

Celem Programu jest wyrównanie szans młodych ludzi na dobry start w dorosłe życie. Działania realizowane w ramach projektu powinny wspierać rozwój u młodych ludzi z małych miejscowości, umiejętności społecznych przydatnych zarówno w ich obecnym, jak i dorosłym życiu poprzez podnoszenie ich kompetencji społecznych, a także pasji i zainteresowań.

Operatorem ogólnopolskim programu jest Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży. Od 2016 roku regionalnym operatorem w województwach: kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim i mazowieckim jest Ełckie Stowarzyszenie Aktywnych STOPA (www.stopa.org.pl). Oprócz spotkań informacyjno-szkoleniowych, oferujemy wsparcie doradcze poprzez telefon, e-mail, skype.

Informacji udzielają:

– Iwona Olkowicz, tel. 608-305-766, e-mail: rownacszanseelk@gmail.com, iwona@stopa.org.pl, skype: iwona.olkowicz

– Paweł Wilk, tel. 796-538-105.

Źródło: UM w Choroszczy 

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments