Historyczny zjazd absolwentów sokólskiego LO

V zjazd absolwentów Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Sokółce przeszedł już do historii. Była to wyjątkowa chwila, która na długo zapadnie w pamięci mieszkańców miasta. W historycznym zjeździe uczestniczyło 1300 absolwentów sokólskiego LO.

Główne uroczystości w szkole poprzedziło nabożeństwo w sokólskiej cerkwi i msza święta w kościele pw. Antoniego Padewskiego w Sokółce. W uroczystościach religijnych uczestniczyli byli uczniowie, mieszkańcy Sokółki, a także, między innymi, władze powiatu sokólskiego ze starostą sokólskim Piotrem Rećką na czele.

Następnie uczestnicy zjazdu przeszli w uroczystym pochodzie ulicami Sokółki do budynku Liceum. Na czele marszu szły mażoretki i tamburmajor ki dodając uroku całemu pochodowi.

Przewodniczącym komitetu organizacyjnego zjazdu był starosta sokólski Piotr Rećko, który przywitał absolwentów. Dla starosty okres nauki w liceum nie był tylko czasem zdobywania wiedzy, ale to właśnie w tej szkole starosta poznał swoją miłość.

Z kolei historię szkoły przedstawiła obecna dyrektor Iwona Grzybowska.

W trakcie uroczystości zostały wręczone również grawer tony nauczycielom, z kolei absolwenci sprzed 50 lat otrzymali Złote Matury.

Podczas zjazdu obecni byli również profesor Czesław Łapicz i profesor Jerzy Sarosiek, którzy otrzymali tytuł Honorowego Obywatela Gminy Sokółka. Obaj absolwenci sokólskiego ogólniaka.

Przez 70 lat funkcjonowania sokólskiego LO, mury szkoły opuściło ok. 7 tysięcy absolwentów. 

Naszą relację z tego wydarzenia mogą zobaczyć Państwo na antenie Twojej Telewizji Regionalnej i naszym kanale na portalu youtube. Zapraszamy do oglądania. 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments