Integracja studentów i pracowników w ramach jubileuszu 75-lecia WM
W ramach 75-lecia Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej odbył się jeden z eventów jubileuszowych. 19 czerwca 2024 pracownicy oraz studenci integrowali się podczas Dnia Wydziału Mechanicznego. Rozmowy przy grillu oraz w strefie chilloutu. Prezentacja studenckich pojazdów oraz konkursy z nagrodami. Tak wyglądało spotkanie przed budynkiem przy Wiejskiej 45 C. Wydarzenie zorganizował  Samorząd Studentów Politechniki Białostockiej przy wsparciu władz wydziału.
–  Wraz z władzami Wydziału postanowiliśmy zorganizować grill przed samą sesją. Takie rozluźnienie na pewno wszystkim się przyda, zarówno studentom jak i wykładowcom. To fajna inicjatywa – mówił Szymon Podziewski, który jest Przewodniczącym Wydziałowej Rady Samorządu Studentów Politechniki Białostockiej Wydziału Mechanicznego.
I rzeczywiście, podczas integracji studentów z pracownikami panowała świetna atmosfera. Leżaki przed wydziałem opanowali wszyscy ci, którzy chcieli uwolnić się od nadchodzącego stresu egzaminacyjnego. Pogoda dopisała. Młodzi brali udział w konkursach wiedzy. Można też było podziwiać  pojazdy – motoprojekty studenckich kół naukowych z Wydziału Mechanicznego. Event był jednym z wydarzeń zaplanowanych w roku jubileuszowym. Wydział Mechaniczny, tak jak  i macierzysta uczelnia, obchodzi swoje 75-lecie.
– Głównym wydarzeniem będzie organizacja jubileuszu 75-lecia Wydziału, który odbędzie się pod koniec listopada. W ramach tego wydarzenia między innymi zorganizujemy zjazd – Kolegium Dziekanów Wydziałów Mechanicznych Polskich Uczelni Technicznych. Spotkają się u nas dziekani wydziałów mechanicznych z całej Polski, jak również przewodniczący rad naukowych takich wydziałów. Będziemy obradować i wybierać nowe władze ogólnopolskie. Oprócz tego będziemy świętować wśród pracowników i studentów Wydziału Mechanicznego oraz zaproszonych gości – wyjaśniał prof. dr hab. inż. Michał Kuciej, Dziekan Wydziału Mechanicznego, który jest związany z uczelnią od 1997 roku.
fot. Dariusz Piekut / Politechnika Białostocka
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments