Inwestycja w naukę zawodu

Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Białymstoku czeka przebudowa. Powstaną tam pracownie praktycznej nauki zawodu wyposażone w nowoczesne narzędzia dydaktyczne. Miasto szuka wykonawcy prac budowlanych. Oferty można składać do 15 stycznia 2019 r.

Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie miał 8 miesięcy na realizację zamówienia. Prace budowlane w placówce przy ul. Świętojańskiej 1 obejmą przede wszystkim gruntowną przebudowę pomieszczeń wewnątrz obiektu i docieplenie szkolnego budynku warsztatowo-dydaktycznego, wykonanie nowych chodników i rampy wjazdowej do jednego z pomieszczeń warsztatowych oraz budowę i przebudowę instalacji. W ramach inwestycji zostanie też zmodernizowane jedno pomieszczenie w budynku dydaktycznym. Dzięki podziałowi tego pomieszczenia powstanie pracownia automatyki i podręczny magazyn.

Unijny projekt „Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 – Szkoła inteligentnych specjalizacji”, realizowany przez Miasto Białystok, ma na celu podniesienie poziomu kształcenia zawodowego na terenie Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego. W ramach projektu do potrzeb edukacyjnych zostanie dostosowany budynek warsztatowo-dydaktyczny i sala B12 w budynku szkoły. Następnie baza dydaktyczno-techniczna zostanie wyposażona w sprzęt służący doskonaleniu zawodowemu i praktycznej nauce zawodu.

– Realizacja tego projektu zapewni rozwój szkolnictwa zawodowego w naszym mieście i Białostockim Obszarze Funkcjonalnym. Podniesiemy poziom kształcenia i stworzymy młodym ludziom komfortowe warunki do zdobywania zawodu – powiedział zastępca prezydenta Przemysław Tuchliński.

Planowany termin zakończenia tej inwestycji to grudzień 2019 r. Całkowita wartość projektu wynosi ponad 3 mln 175 tys. zł, w tym ponad 2 mln 698 tys. zł (85%) to dofinansowanie z Unii Europejskiej.

To nie jedyna inwestycja, dzięki której młodzi białostoczanie w lepszych warunkach mogą uczyć się zawodu. W Białymstoku powstały Centra Kształcenia Praktycznego w Zespole Szkół Gastronomicznych i Zespole Szkół Budowlano-Geodezyjnych. Takie placówki powstaną także przy Zespole Szkól Rolniczych, Zespole Szkół Elektrycznych i Zespole Szkół Technicznych.

Agnieszka Błachowska

źródło: bialystok.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments