Jubileusz 30-lecia SP ZOZ Ośrodka Rehabilitacji w Suwałkach

Od 30 lat prowadzi kompleksową rehabilitację leczniczą. Dzięki pracującym w nim specjalistom wielu pacjentów wraca do sprawności fizycznej umożliwiającej prowadzenie normalnego życia. Ośrodek Rehabilitacji swój jubileusz obchodził w środę, 20 września. W trakcie uroczystości pamiątkowy grawerton od Województwa Podlaskiego wręczyła członek zarządu Wiesława Burnos.

Ten ośrodek to nie jest zwykła placówka medyczna, jest to miejsce pełne nadziei. Nadziei, które są spełniane dzięki ogromnemu wysiłkowi profesjonalnej kadry, lekarzy i fizjoterapeutów mówiła Wiesława Burnos.

Środowe wydarzenie skierowano przede wszystkim do obecnych i emerytowanych pracowników ośrodka. Jego głównym celem było podziękowanie im za lata ciężkiej pracy i zaangażowania.

Był to również czas wspomnień. Podsumowano działania i postępy, które zostały poczynione, od kiedy ośrodek został wydzielony ze struktur Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Suwałkach w 1993 r. W trakcie uroczystości puszczono też materiał filmowy, dokładnie obrazujący jego historię.

Dyrektor Irena Łukaszuk nakreśliła też plany na przyszłość placówki. Największe nadzieje budzi realizacja projektu – Wsparcie podmiotów leczniczych realizujących świadczenia z zakresu rehabilitacji po przebytej chorobie COVID-19 na terenie województwa podlaskiego.

– Aktualnie realizujemy drugą część projektu unijnego, który pozwoli on nam na modernizację pomieszczeń i zakup specjalistycznego sprzętu do rehabilitacji. Jesteśmy szczególnie wdzięczni Województwu Podlaskiemu, które umożliwiło nam w nim udział – mówiła dyrektor Irena Łukaszuk. – Złożyliśmy też wniosek do zadania Interreg. Ono z kolei umożliwi nam zakup pojazdu do mobilnej rehabilitacji i całego wyposażenia potrzebnego do jej przeprowadzenia ­– dodała.

W trakcie uroczystości wygłoszony został też wykład „Wpływ asymetrii w pierwszym roku dziecka, a skolioza wczesnodziecięca” przez mgr fizjoterapii Agnieszkę Nowicką. Wydarzenie zwieńczył krótki występ muzyczny.

W wydarzeniu wzięli również udział poseł Jarosław Zieliński, radni wojewódzcy, m.in. wiceprzewodniczący sejmiku województwa Romuald Łanczkowski, Paweł Wnukowski i samorządowcy, m.in. prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz.

Dawid Korpacz
red.: Małgorzata Sawicka
fot.: Krzysztof Bochenko/UMWP

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie nigdzie opublikowany

*