Jubileusz przedszkola nr 21

Przedszkole Samorządowe nr 21 w Białymstoku świętuje jubileusz 60-lecia istnienia. Z tej okazji dziś (26 października) odbyła się tam uroczystość z udziałem dzieci, pracowników i rodziców. Placówkę odwiedził prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Obchody święta przedszkola rozpoczęły się nabożeństwami w intencji społeczności przedszkola, które odbyły się w kościele pw. Św. Wojciecha oraz w cerkwi pw. Św. Mikołaja Cudotwórcy. Jubileuszowa uroczystość rozpoczęła się o godz. 10.00. Zaproszeni goście mogli obejrzeć specjalny program w wykonaniu przedszkolaków, które długo i starannie przygotowywały się do występu. Były upominki i życzenia.

Sześćdziesiąt lat w życiu przedszkola to ogromnie długi czas codziennej, ciężkiej pracy nad opieką i wychowaniem tysięcy dzieci – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski. – Życzę wszystkim pracownikom satysfakcji i sukcesów, a dzieciom jak najlepszych wspomnień o tym okresie życia.

Przedszkole Samorządowe nr 21 „Na Bojarach” powstało w 1958 r. i było wówczas jedyne na tym osiedlu. Obecnie jest w nim sześć oddziałów, do których uczęszcza 150 dzieci.

Anna Kowalska

źródło: bialystok.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments