Kinomani świętują Międzynarodowy Dzień Tańca

Białostocki Ośrodek Kultury we współpracy ze Studiem Działań Kreatywnych DanceOFFnia zaprasza do wspólnego świętowania Międzynarodowego Dnia Tańca!

Historia kinematografii i historia sztuki tanecznej przenikają się i uzupełniają wzajemnie niemal od początku epoki dźwiękowej w kinie.
W nowej, pełnej napięć i niepokojów rzeczywistości, w której znaleźliśmy się z powodu panującej na świecie pandemii, taniec może okazać się również zbawiennym narzędziem w walce ze stresem. Liczne badania dowodzą, że poruszanie się w rytm muzyki nosi w sobie ogromne pokłady terapeutycznego potencjału. Podążając za tą myślą przygotowaliśmy szereg filmowo-tanecznych propozycji, które pozwolą, choć na chwilę, uwolnić się od wszechobecnego niepokoju.
Zapraszamy do udziału w filmowo-tanecznej twórczej zabawie!  Przypomnijcie sobie swoje ulubione sceny taneczne z filmów i spróbujcie odtworzyć je w domowych warunkach. Stwórzcie własne wariacje ulubionych filmowych choreografii, nagrajcie krótki filmik ( maksymalny czas trwania nagrania: 2 minuty, korzystając z telefonu, ustawcie go poziomo) i prześlijcie swoje wykonania na adres: film@bok.bialystok.pl.
Filmy należy przesłać najpóźniej 29 kwietnia (do godziny 10:00).

Najciekawsze nagrania zaprezentujemy 29 kwietnia na profilu Kina Forum, a ich autorzy otrzymają zaproszenia do kina, które będą mogli wykorzystać po ponownym jego otwarciu! 🙂

29 kwietnia zapraszamy Was natomiast na wspólny seans tanecznych produkcji filmowych nagrodzonych w konkursie DANCESCREEN 2019, udostępnionych za pośrednictwem mediateki niemieckiej telewizji WDR.

Szczegółowe informacje oraz link do mediateki znajdą Państwo pod poniższym linkiem:
Zostańcie w domach i świętujcie z nami Międzynarodowy Dzień Tańca!

Organizatorem wydarzenia jest Białostocki Ośrodek Kultury – DKF „GAG” we współpracy z DanceOFFnia Studio Działań Kreatywnych, Białystok / Poland

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments