Konsultanci powołani na kolejną kadencję

Trzech doświadczonych lekarzy będzie pełnić przez kolejną pięcioletnią kadencję funkcję konsultantów wojewódzkich w dziedzinach: perinatologii, chirurgii onkologicznej i transfuzjologii klinicznej. Wojewoda Jacek Brzozowski wręczył im 9 kwietnia powołania.

Konsultantem z zakresu perinatologii jest dr hab. n. med. Adam Lemancewicz. Specjalista w dziedzinach perinatologii oraz położnictwa i ginekologii, jest obecnie kierownikiem Kliniki Perinatologii i Położnictwa ze Szkołą Rodzenia Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. Posiada znaczący dorobek naukowy, uczestniczył w licznych kursach i szkoleniach w zakresie ultrasonografii oraz diagnostyki prenatalnej w kraju i za granicą.

Dr n. med. Leszek Kozłowski to z kolei konsultant ds. chirurgii onkologicznej. Posiada on specjalizację II stopnia w dziedzinie chirurgii onkologicznej, a ponadto specjalizację I stopnia w dziedzinie chirurgii ogólnej. Kieruje Pododdziałem Chirurgii Piersi i Rekonstrukcji w Białostockim Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie. Jest laureatem wielu nagród naukowych, został też odznaczony medalem Zasłużony dla Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej.

Konsultantem ds. transfuzjologii klinicznej jest lek. med. Dariusz Jacek Średziński, zastępca dyrektora do spraw medycznych w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku. To wieloletni członek Polskiego Towarzystwa Hematologów i Transfuzjologów, a także licznych komisji i zespołów dotyczących rozwoju krwiodawstwa i krwiolecznictwa.

Zgodnie z ustawą o konsultantach w ochronie zdrowia, ich rola polega na opiniowaniu, doradzaniu, a także nadzorze nad merytoryczną stroną doskonalenia zawodowego i szkolenia specjalizacyjnego lekarzy.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments