Kontrabanda za ponad 66 tys. zł.

W niedzielę (17.07.2016 r.) funkcjonariusze z Placówki SG w Kuźnicy ujawnili ponad 5 tys. paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy o szacunkowej wartości ponad 66 tys. zł. 

Na drodze krajowej nr 8 funkcjonariusze przystąpili do kontroli pojazdu marki Opel na polskich tablicach rejestracyjnych. W trakcie prowadzonych czynności w aucie ujawniono około 700 paczek nielegalnych papierosów o łącznej wartości blisko 9 tys. zł. Kierowcą pojazdu okazał się obywatel Polski, który przyznał się do znalezionej kontrabandy. W toku dalszych czynności przeszukano miejsce zamieszkania mężczyzny i należący do niego garaż, gdzie ujawniono ponad 4,3 tys. paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy o szacunkowej wartości ponad 57 tys. zł. oraz 145 litrów 90% alkoholu na kwotę ponad 10 tys. zł.  

Przeciwko 49-letniemu obywatelowi Polski wszczęto postępowanie karno-skarbowe. Zatrzymany obywatel Polski wraz z ujawnionym towarem pozostaje w dyspozycji funkcjonariuszy Straży Granicznej.

źródło: Podlaski Oddział Straży Granicznej

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments