Kosmiczne Ferie z WOAK-iem!

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku zaprasza grupy zorganizowane na zajęcia i warsztaty w ramach akcji Kosmiczne Ferie z WOAK-iem.

Jak co roku, nasi instruktorzy zapewnią dzieciom fantastyczną zabawę – przekonuje Cezary Mielko, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku. – Wśród naszych tegorocznych propozycji najbardziej przebojowa to podróż kosmiczna na Saturna, ale  oferujemy też ciekawe warsztaty plastyczne oraz zajęcia folkowe i teatralne. Każdy znajdzie coś dla siebie – na ziemi i w kosmosie – zachęca z uśmiechem dyrektor.

Wielka Podróż Kosmiczna, czyli bal karnawałowy, zapewni uczestnikom zwiedzanie Księżyca, skoki po Saturnie i lot statkiem kosmicznym. Wszystko będzie się działo w pięknej scenografii, przy dobrej muzyce, licznych zwrotach akcji i kilku niespodziankach. W programie są między innymi konkursy z nagrodami, czy pokaz iluzjonisty.
Dla dzieci z zacięciem plastycznym WOAK przygotował trzy propozycje. Pierwsza to tworzenie szablonów na bazie tradycyjnych wzorów ludowych i wykorzystanie ich do zdobienia ubrań, galanterii i przedmiotów codziennego użytku. Na drugich powstaną maski karnawałowe, które  trzeba będzie odrysować, wyciąć z brystolu i ozdobić. Z kolei dla wielbicieli lepienia instruktorzy przygotowali zajęcia pod nazwą „Małe miasteczko”, podczas których dzieci ze specjalnie wyrobionej, miękkiej gliny wykonają płaskorzeźbę przedstawiającą krajobraz małego miasteczka.

WOAK przygotował też zajęcia folkowe i teatralne. Tu również można wybierać spośród kilku propozycji: zabawy naszych dziadków połączone ze zwiedzaniem Alkierza Kurpi Zielonych oraz folkowe podchody. Pierwsze warsztaty wprowadzą dzieci w świat dawnych zabaw ludowych, a podczas drugich uczestnicy będą mieli do pokonania trasę najeżoną rozmaitymi zadaniami, wymagającymi od nich ruchu, sprytu, logicznego myślenia, spostrzegawczości, dobrego głosu czy zdolności manualnych. Na zainteresowanych teatrem czeka  „Bajkowe królestwo” – mini warsztaty z wykorzystaniem zabaw teatralnych, etiudy teatralne bazujące na znanych bajkach i legendach.

Warto oderwać się od ziemi podczas Kosmicznych Ferii z WOAK-iem!

Szczegółowe informacje o poszczególnych zajęciach, wraz z cenami i czasem trwania, znajdują się na stronie Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury: www.woak.bialystok.pl

źródło: Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments