Krzysztof Miastkowski Mistrzem Gminy w Tenisie Stołowym!

W niedzielę 12 lutego na auli Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy odbyły się Mistrzostwa Gminy Choroszcz w Tenisie Stołowym zorganizowane przez M-GCKiS.

Na starcie stanęło 27 uczestników (w tym cztery Panie). Na początku dokonano losowania „drabinki turniejowej” i przystąpiono do meczów eliminacyjnych. Każdy z uczestników nie odpadał z gry nawet po pierwszej porażce – przegrywając pierwszy mecz można było także dojść do finału. Dopiero druga porażka w turnieju eliminowała danego zawodnika z gry. Turniej rozpoczął się o godzinie 10, a finał rozegrano tuż przed godzina 14 – w tym czasie rozegrano 52 pojedynki. Odbyło się wiele emocjonujących meczów i nie obyło się bez niespodzianek. Na podium nie znalazł się żaden medalista sprzed roku: nie było co prawda Artura Liberackiego, który rok temu zwyciężył, ale srebrny medalista 2016 Tomasz Kociakowski i brązowy medalista 2016 Rafał Lenczewski skończyli tym razem poza podium. Ostatecznie najlepszy okazał się Krzysztof Miastkowski ze Złotorii, który w finale pokonał Zbigniewa Dziejmę z Izbiszcz. Trzecie miejsce zajął Mateusz Zagórski, a wśród Pań najlepsza okazała się Izabela Kociakowska. Na zakończenie najlepsi otrzymali z rąk Burmistrza Choroszczy Roberta Wardzińskiego piękne statuetki, a od M-GCKiS każdy z uczestników otrzymał bony na korzystanie z choroszczańskiego lodowiska. Gdy emocji już opadły, na zakończenie pojedynek rozegrali Burmistrz Robert Wardziński z Radnym Jackiem Dąbrowskim, który dojechał dopiero na mecz finałowy. Dziękujemy wszystkim za udział, gratulujemy najlepszym i zapraszamy za rok!

Najlepsza „dwunastka” turnieju 2017: 1. Krzysztof Miastkowski, 2. Zbigniew Dziejma, 3. Mateusz Zagórski, 4. Przemysław Lemiech. 5-6. Filip Roszkowski, Tomasz Kociakowski, 7-8. Rafał Lenczewski, Krzysztof Mogielnicki, 9-12  Adam Wiszowaty, Jakub Kociakowski, Rafał Olsiewicz, Karol Supranowicz.

Klasyfikacja 2016: 1. Artur Liberacki, 2. Tomasz Kociakowski, 3. Rafał Lenczewski, 4. Grzegorz Adamski, 5. Mateusz Zagórski, 6. Marcin Lubowicki, 7. Grzegorz Dziejma, 8. Damian Jaworowski, 9-12: Filip Zatorski, Alan Worobiej, Piotr Markowski, Rafał Olsiewicz

Klasyfikacja 2015: 1. Zbigniew Dziejma, 2. Piotr Markowski, 3. Grzegorz Łukasiewicz i Tomasz Kociakowski, 5. Mateusz Zagórski, 6. Patryk Kisielew, 7. Rafał Lenczewski, 8. Damian Garbowski, 9-12: Dawid Żmójdzin, Jacek Dąbrowski, Wiesław Roszkowski, Jakub Kociakowski.

źródło: kultura.choroszcz.pl

zdjęcie czołowe: Marek Sokół

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments