Konkurs skierowany do uczniów białostockich szkół podstawowych i specjalnych „Kto to taki wolontariusz?” został rozstrzygnięty. Laureaci odebrali nagrody i wyróżnienia z rak zastępcy prezydenta – Tomasz Klima.
Konkurs „Kto to taki wolontariusz?” miał zwrócić uwagę młodzieży nie tylko na pracę wolontariuszy, ale także na ich niezwykle cenną rolę w promowaniu idei dzielenia się dobrem. Celem konkursu było rozwijanie wśród dzieci i młodzieży postaw prospołecznych, wrażliwości i zaangażowania wobec potrzeb drugiego człowieka oraz problemów pojawiających się w otoczeniu społecznym i środowisku naturalnym.
W konkursie wzięło udział 111 uczniów z 16 białostockich szkół, którzy łącznie przygotowali 60 prac – 52 indywidualnych i 8 zespołowych. Spośród wszystkich prac zgłoszonych do konkursu główną nagrodę otrzymało 6 prac, 8 dostało wyróżnienie I stopnia, a 20 projektów – wyróżnienia II stopnia.
Rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie dyplomów odbyło się w środę (14 stycznia) w siedzibie Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego w Białymstoku. W wydarzeniu uczestniczył zastępca prezydenta Tomasz Klim, który wręczył nagrody oraz wyróżnienia uczniom, a także podziękowania dla dyrektorów placówek.
– Liczba nadesłanych prac, ich znakomita jakość oraz kreatywność młodych białostoczan sprawiły, że wybór laureatów nie był łatwym zadaniem. Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratuluję – powiedział zastępca prezydenta Tomasz Klim. – Wolontariusze bezinteresownie poświęcają swój czas osobom potrzebującym wsparcia. To zaangażowani ludzie, dla których dobro innych jest bardzo ważne. Ten konkurs ma nie tylko przybliżyć ich pracę, ale też ukazać niezwykle cenną rolę wolontariuszy w przekazywaniu wzorców pozytywnych zachowań społecznych.
Autorami sześciu zwycięskich prac byli: wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu „Szczęśliwa 13-nastka” Szkoły Podstawowej nr 33, uczniowie Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych, Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 42, Szkoły Podstawowej nr 9 oraz wychowankowie Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych.
Marta Lepionka / UM w Białymstoku


Dodaj komentarz
*