Mają szansę zdobyć Studenckiego Nobla

Młodzi leśnicy związani z Politechniką Białostocką znaleźli się w finale konkursu, w którym nagradzani są studenci z całego kraju.

Tomasz Pawłowicz – student leśnictwa na Wydziale Budownictwa i Nauk o Środowisku oraz Radosław Lewoń – absolwent tego kierunku, kontynuujący obecnie naukę na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu, zakwalifikowali się do finału konkursu na Studenckiego Nobla. Obaj mają szansę na zdobycie nagrody w kategorii nauki przyrodnicze i energetyka. To jedyni studenci kierunku leśnictwo, którzy doszli do finału rywalizacji.

Tomasz Pawłowicz kończy obecnie drugi rok studiów inżynierskich. Jest bardzo aktywnym studentem – członkiem Koła Naukowego Leśników oraz przedstawicielem Samorządu Studentów Wydziału Budownictwa i Nauk o Środowisku w Senacie Politechniki Białostockiej. Za swój największy osobisty sukces uznaje uzyskanie tytułu i uprawnień grzyboznawcy, nadanych przez Wielkopolski Inspektorat Sanitarny we wrześniu 2019 r. 

Od kilku lat zajmuję się mykologią i uzyskanie tego certyfikatu to swojego rodzaju zwieńczenie długich starań i wyraźne ukierunkowanie moich zainteresowań – mówi Tomasz Pawłowicz, student leśnictwa. W laboratoriach Instytutu Nauk Leśnych w Hajnówce prowadzę obecnie badania nad właściwościami grzybów występujących w Puszczy Białowieskiej. Mam nadzieję, że będą one podstawą do napisania kilku prac naukowych w dziedzinie mykologii, a także mojej pracy inżynierskiej. We wszystkich działaniach wspiera mnie Pan Marek Wołkowycki – dodaje.

Tomasz Pawłowicz prezentował już swoje prace m.in. na „MycoRiseUP! Młodzi w Mykologii” pierwszej ogólnopolskiej konferencji mykologicznej dla studentów i doktorantów zorganizowanej przez Polskie Towarzystwo Mykologiczne w 2019 r.; na forum V Ogólnopolskiej Sesji Studenckich Kół Naukowych oraz podczas I Ogólnopolskiej Konferencji Studenckiej pt. „Rozwój turystyki i rekreacji na obszarach leśnych” w Hajnówce, w 2019 r.

Studencki Nobel to cykliczny konkurs organizowany od 2009 roku przez Niezależne Zrzeszenie Studentów. Celem konkursu jest wyróżnienie studentów o wybitnych osiągnięciach na różnych polach-zarówno naukowych, artystycznych jak i społecznych.

Wśród tegorocznych finalistów jest także student Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Wyniki konkursu poznamy podczas gali finałowej konkursu, którą zaplanowano na 24 lipca br.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments