Majowe święta

Białystok przygotowuje się do uroczystych obchodów majowych świąt. Przed nami Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej (2 maja) oraz Święto Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji zaplanowano szereg wydarzeń.

W Dniu Flagi RP (2 maja) o godz. 12.00 odbędzie się uroczystość przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Główne obchody 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbędą się również na Rynku Kościuszki, przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego. Rozpoczną się o godz. 12.30. Rano, o 8.30, nastąpi złożenie kwiatów pod obeliskiem 3 Maja w Parku im. Konstytucji 3 Maja przy ul. Zwierzynieckiej. O godz. 9.00 rozpocznie się uroczysta liturgia w cerkwi pw. Św. Mikołaja, o 11.00 – msza św. w katedrze pw. Wniebowzięcia NMP, a o 13.00 – modlitwa w intencji Ojczyzny w Domu Kultury Muzułmańskiej przy ul. Piastowskiej 13F.

Po głównych uroczystościach na Rynku Kościuszki będzie wielki, świąteczny tort, na który mieszkańców zaprasza prezydent Białegostoku. Po południu, o godz. 14.00, w tym samym miejscu rozpocznie się pokaz sprzętu Wojska Polskiego i służb mundurowych. Pół godziny później można będzie wybrać się do Parku Konstytucji 3 Maja, gdzie swoje umiejętności zaprezentują kawalerzyści.

W ramach obchodów majowych świąt w niedzielę (5 maja) o godz. 10.00 zostanie odprawione także nabożeństwo w kaplicy ewangelicko-augsburskiej przy ul. Dolistowskiej 17.00.

Anna Kowalska

źródło: bialystok.pl 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments