Marszobieg chodnikowy w Sokółce

22 sierpnia 2019 r. w ramach projektu „My też chcemy wiedzieć” odbył się marszobieg chodnikowy. W wydarzeniu udział wzięło około 60 osób – uczestników wcześniejszych działań projektu oraz zaproszone do udziału w projekcie dzieci z trzech sokólskich świetlic: „Stokrotka”, „Koniczynka”, „Pod aureolą św. Józefa”, wraz z rodzicami i wychowawcami.

Uczestnicy marszobiegu wyruszyli z trzech punktów w Sokółce – z oś. Zielonego, z oś. Broniewskiego i z Pl. Kościuszki. Każdy z zespołów własnoręcznie przygotował baner z nazwą projektu, a każdy uczestnik miał na koszulce hasło dotyczące profilaktyki uzależnień. Drogi trzech drużyn spotkały się na chodniku przed pocztą. W biegu nie było ważne, kto wygra, czy kto najszybciej pokona trasę. Najważniejsze było spotkanie młodych ludzi manifestujących swoje poglądy dotyczące profilaktyki i bezpieczeństwa. Hasła przyczepione do koszulek uczestników zostały przygotowane w oparciu o cykl zajęć dotyczących profilaktyki uzależnień, które odbyły się w Bibliotece Filii nr 2 w Sokółce. Zajęcia przeprowadziła sierż. Paulina Olechno z KPP Sokółka.
Marsz przeszedł ulicami Sokółki, budząc zainteresowanie przechodniów. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali przedstawiciele KPP Sokółka oraz delegacja z Komendy Wojewódzkiej w Białymstoku.

Działaj Lokalnie

Miejscem docelowym był plac pod Kinem Sokół, gdzie Prezes Fundacji „Sokólski Fundusz Lokalny” dokonała podsumowania dotychczasowych działań projektu. Głos zabrała również sierż. Paulina Olechno – przedstawiciel KPP Sokółka. Po podsumowaniach nadszedł czas na upominki dla uczestników w postaci gadżetów z tytułem projektu oraz animacje gier i zabaw ze słodkim poczęstunkiem. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i zaangażowanie!

Grupa nieformalna „Sokólskie dzieciaki” realizuje projekt „My też chcemy wiedzieć „ finansowany ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie – Fundację „Sokólski Fundusz Lokalny” we współpracy z Urzędem Miejskim w Sokółce.

źródło: SFL

SFL

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments