Masz pomysł na Choroszcz? Zgłoś go do Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok!

Zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta Choroszcz do zgłaszania swoich pomysłów do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Choroszcz na 2019 rok. Do dyspozycji mamy od 15 do 75 tys. zł na jeden projekt inwestycyjny, ale ogółem w 2019 roku Choroszcz może wzbogacić się o kolejne inwestycje o wartości 150 tys. zł. Zgłaszanie projektów trwa jeszcze do 29 czerwca 2018r.

Poniżej przypominamy podstawowe zasady Budżetu Obywatelskiego Gminy Choroszcz na 2019 rok:

Jaką kwotą dysponujemy i na jakie projekty?
– ze środków Budżetu Obywatelskiego Miasta Choroszcz mogą być realizowane wyłącznie projekty inwestycyjne, dotyczące inwestycji znajdujących się w zakresie zadań własnych gminy;
– całościowa kwota wydatków wydzielona w budżecie Gminy Choroszcz na 2019 rok, przeznaczona na realizację projektów inwestycyjnych w ramach Budżetu Obywatelskiego, wynosi łącznie 150 000,00 zł; przy czym wartość jednego projektu inwestycyjnego nie może być większa od 75 000,00 zł i mniejsza od 15 000,00 zł.

W jaki sposób zgłaszamy projekty?
– projekty inwestycyjne w ramach Budżetu Obywatelskiego mogą zgłaszać osoby zamieszkałe w mieście Choroszcz;
– każdy uprawniony może zgłosić jeden projekt inwestycyjny, który musi uzyskać poparcie co najmniej 10 mieszkańców Choroszczy; każdy mieszkaniec Choroszczy może poprzeć dowolną liczbę projektów podlegających zgłoszeniu;
– projekty inwestycyjne należy zgłaszać w terminie do 29 czerwca 2018 r.;
– projekty należy zgłaszać przy użyciu Formularza zgłoszenia projektu, który dostępny jest TUTAJ, jak również na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Choroszczy www.choroszcz.pl oraz w sekretariacie Urzędu Miejskiego przy ul. Dominikańskiej 2.

WAŻNE: W związku z obowiązkiem informowania o gromadzeniu danych osobowych (tzw. RODO), co dotyczy zarówno wnioskodawcy, jak i mieszkańców popierających projekt, prosimy także o zapoznanie się z Informacją o przetwarzaniu danych osobowych oraz wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych:

– Zgoda na przetwarzanie danych osobowych Wnioskodawcy;

– Zgoda na przetwarzanie danych osobowych mieszkańców popierających projekt;

– zgłoszenie projektu inwestycyjnego w ramach Budżetu Obywatelskiego nastąpić może poprzez złożenie Formularza zgłoszenia projektu w sekretariacie Urzędu Miejskiego lub w postaci skanu z oryginału przesłanego na adres e- mail: urzad@choroszcz.pl.

Dalsza procedura:
– do 29 czerwca 2018 r. – zgłaszanie projektów inwestycyjnych w ramach Budżetu Obywatelskiego;
– do 13 lipca 2018 r. – przeprowadzenie analizy formalnej i merytorycznej zgłoszonych projektów;
– do 31 lipca 2018 r. – ogłoszenie listy projektów podlegających dalszym konsultacjom z mieszkańcami miasta Choroszcz;
– 3-17 września 2018 r. – konsultacje z mieszkańcami Choroszczy w sprawie wyboru projektów inwestycyjnych do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Choroszcz;
– do 28 września 2018 r. – ogłoszenie wyników głosowania.
Gorąco zachęcamy mieszkańców miasta Choroszcz do zastanowienia się jakie inwestycje w najlepszy sposób odpowiadałyby ich potrzebom – zachęca Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński – co należy usprawnić, poprawić, stworzyć czy wybudować. Potrzeb i pomysłów na pewno nie brakuje – nasi mieszkańcy są bardzo twórczy – dodaje włodarz Gminy Choroszcz.
Ważne, aby te pomysły służyły szerszej społeczności, miały charakter inwestycyjny i mieściły się w zakresie zadań własnych gminy Choroszcz. Masz pomysł na Choroszcz? Zgłoś go do Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments