Medyk Feliks – spektakl Teatru Licho w Wasilkowie

Miejski Ośrodek Animacji Kultury w Wasilkowie oraz Teatr Licho zapraszają na spektakl teatralny pt. „Medyk Felix” na podstawie scenariusza Piotra Tomaszuka oraz w reżyserii Magdaleny Kiszko-Dojlidko. Spektakl odbędzie się w czwartek 13 czerwca o godz. 19:00 (Sala Widowiskowa Przedszkola Słonecznego, ul. Polna 1/4). Bilet wstępu 10 zł do nabycia przez elektroniczny formularz dostępny na stronie moakwasilkow.pl oraz w formularzu online.

„Medyk Feliks” to filozoficzna przypowieść o trudnych wyborach moralnych i ich konsekwencjach odwołująca się do znanego motywu literackiego – kontraktu między lekarzem a śmiercią.
Scenariusz: Piotr Tomaszuk
Reżyseria: Magdalena Kiszko – Dojlidko
Scenografia : Magdalena Kiszko – Dojlidko
Muzyka: Arseni Kolyaskin
Reżyseria świateł: Artemi Khatkievich
Autor Plakatu : Jakub Heller

Obsada:
Cybulko Amelia
Heller Maria
Khatkievich Viktoria
Mojsak Matylda Zofia
Piesiecki Aleksander
Pieńkoś Adrianna
Świdziński Aleksander
Treihis Virsaviya
Tomaszewska Julia
Data premiery: 14.03.2024
Czas trwania : 45 min.
Wiek Widza: od 14 lat

Informacja o teatrze:
Teatr Licho powstał w roku 2021. Jest najstarszą Grupą Teatralną prowadzoną przez Magdalenę Kiszko – Dojlidko. Jest grupą wielopokoleniową, w skład której wchodzi  młodzież licealna , studenci i osoby 26 +. Teatr działa przy Młodzieżowym Domu Kultury ZPO nr 2 w Białymstoku. Grupa jest laureatem kilku festiwali teatralnych. A tak o sobie piszą:
„Jesteśmy teatralną rodziną, w której każdy z uczestników stanowi istotny element układanki. Jesteśmy bardzo od siebie różni i każdy z nas jest na swój sposób dziwny, ale na scenie
tworzymy jedność…” Maria Heller „…nie tylko na scenie, super się dogadujemy również poza zajęciami, tworzymy wspaniałe relacje i wspomnienia. Dużo wnosimy do swoich żyć, bo rozmawiamy nie tylko o teatrze, ale też o prywatnych rzeczach i to jest piękne, że łączy nas też przyjaźń, a nie tylko scena” Julia Tomaszewska.

fot. Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments