Mikołajkowy Turniej Szachowy o puchar Burmistrza Sokółki

Po raz czwarty LUKS Orient Sokółka organizował Mikołajkowy Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Sokółki. Turniej odbył się 4 grudnia 2016 r. w Gimnazjum nr 1 w Sokółce.

Był to silnie obsadzony turniej, wzięli udział m.in. Trus, Iryna (Białoruś) Mistrzyni Europy sprzed 6 lat, Mistrzyni Polski do lat 6: – Dallemura Julia, brązowa medalistka MP do lat 8 – Szczotka/ Klara, i wielu medalistów Mistrzostw Międzywojewódzkich i Wojewódzkich.

Turniej rozegrany został w ramach akcji Polskiego Związku Szachowego “Szachiści grają dla Polonii 2017”. Wspierano tym samym finansowo szachistów polskiego pochodzenia, by mogli uczestniczyć w koloniach szachowych “Wakacje z szachami 2017”. Nagrodą honorową dla najlepszych chłopców (Michał Szydło, Jan Król) i dziewcząt (Anna Dallemura, Maja Garbowska), jest możliwość udziału w Turnieju Finałowym tej akcji, który zostanie rozegrany IV-V 2017 w Senacie Rzeczpospolitej Polskiej.

 

Turniej był rozgrywany w 3 grupach: A – open (tu grali najlepsi), B – dzieci ur. w 2004 roku i młodsi, oraz pozostali zawodnicy z rankingiem krajowym do 1400, C – dzieci ur. w 2008 r. i młodsi. Wzięło w nim udział 72 zawodników, w tym 16 z Białorusi, 23 z LUKS Orient.

Wyniki:
Grupa A
1. Olhovik, Andrei Grodno
2. Smirnov, Aleksander Grodno
3. Filewicz, Przemysła MUKS Stoczek 45 Białystok
Grupa B
1. Dallemura, Anna MUKS Stoczek 45 Białystok
2. Lozovski, Marczin Białoruś
3. Szydło, Michał MUKS Stoczek 45 Białystok
Grupa C
1. Dallemura, Julia MUKS Stoczek 45 Białystok
2. Baran, Michail Grodno
3. Szczotka, Klara MUKS Stoczek 45 Białystok

Czworo naszych zawodników, uzyskało swoje pierwsze kategorie szachowe: Stupak Aleksandra IV, Stupak Krzysztof V (tata naszych zawodników Aleksandry i Bartosza), Hapoń Edyta (mama naszych 3 szachistów Gabrysi, Piotra i Patrycji) V, Partyka, Dawid V kat.

Duże słowa podziękowania należą się Burmistrzom Sokółki – Ewie Kulikowskiej, Adamowi Kowalczukowi za wsparcie finansowe, ufundowanie pucharów, medali, nagród rzeczowych oraz upominków, Dyrekcji Gimnazjum Nr 1 w Sokółce za udostępnienie sal do gry, Dyrektorowi OSiR Piotrowi Rygasiewiczowi, za pomoc w zakwaterowaniu gości z Białorusi, Piekarni “Jaskółka” za słodkości, oraz Jerzemu Lisowi właścicielowi Domu Rodzinnego Serce za poczęstunek i obsługę. Wielkie podziękowania rodzicom i zawodnikom naszego klubu za wszelką pomoc w organizacji.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments