Milion rowerzystów Nextbike w Polsce

Jakiś czas temu w Twojej Telewizji Regionalnej informowaliśmy Państwa o powstaniu drugiej stacji roweru miejskiego w Choroszczy. Dziś napłynęły do nas kolejne wiadomości dotyczące BIKER'ów. Będzie trochę statystyki 🙂

Rowerowa społeczność Nextbike liczy już milion osób! Dzięki otwarciom systemów samoobsługowych wypożyczalni rowerów w kolejnych miastach każdego dnia liczba ich użytkowników rośnie o kilka tysięcy. Od 2011 roku użytkownicy rowerów miejskich Nextbike Polska nakręcili już 37 mln km!

„Do naszych rowerów bezpośredni dostęp ma już 6 milionów Polaków – tylu łącznie mieszkańców jest w miastach i miejscowościach, w których jesteśmy obecni. Co szósta osoba zarejestrowała się w naszym systemie i korzysta z rowerów miejskich!” – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska. – „Dzięki rowerzystom Nextbike miasta zmieniają się na lepsze – zmienia się komunikacja, organizacja ruchu, powietrze jest bardziej czyste, a my jesteśmy zdrowsi. Jesteśmy pod wrażeniem tego, jak chętnie Polacy przesiadają się z czterech na dwa kółka.” Użytkownikiem Nextbike Polska może zostać każdy. Wystarczy zarejestrować się w systemie i wpłacić 10-20 złotych, z których opłacane będą przyszłe wypożyczenia. Wypożyczenie roweru również jest łatwe. Wystarczy wpisać swój numer telefonu, kod PIN i numer roweru na terminalu. Można też skorzystać z darmowej aplikacji Nextbike na urządzenia mobilne.

We wszystkich miastach i miejscowościach pierwsze minuty korzystania z roweru są zawsze bezpłatne. Pierwsza godzina wypożyczenia kosztuje 1-2 złote, kolejne nieco więcej. Cennik jest progresywny, premiuje krótkie wypożyczenia. Dzięki temu każdy rower w sezonie jest kilkaset lub nawet ponad tysiąc razy wypożyczany

Typowy użytkownik rowerów miejskich Nextbike to mężczyzna o imieniu Piotr. Ma 32 lata i mieszka w dużym mieście. Do tej pory wypożyczył rower 17 razy, najczęściej w niedzielne lub czwartkowe popołudnie. Najchętniej korzystał z rowerów w maju 2016 roku. Średnio jego przejażdżka trwa niecałe 24 minuty.


Użytkownicy Nextbike Polska: 
Mężczyźni – 54,9% Kobiety – 45,1% 
Piotr i Anna – najpopularniejsze imiona 
17 – tyle wypożyczeń ma średnio na koncie każdy użytkownik 
2174 – tyle razy wypożyczył rower rekordzista 
Nextbike Polska w liczbach: 
37 mln km – tyle łącznie przejechali użytkownicy Nextbike Polska 
to 923 obwody Ziemi 
2960 ton CO2 udało się zaoszczędzić dzięki użytkownikom Nextbike Polska 
tyle emituje samochód osobowy jadący z Wrocławia do Warszawy i z powrotem… 53 000 razy 
1,6 miliarda kcal spalili użytkownicy Nextbike Polska 
tyle kalorii zawiera 5 milionów pączków 
1,2 mln – tyle razy wypożyczono rower w rekordowym miesiącu (maj 2016) 
Niedziela i czwartek – najpopularniejsze dni tygodnia 
16:00-17:00 – najpopularniejsza godzina 
Maj i czerwiec – najpopularniejsze miesiące 
23:41 – średni czas wypożyczenia roweru 
831 – średnia liczba wypożyczeń każdego roweru Nextbike w 2016 r. 
26 – w tylu miejscach w Polsce Nextbike Polska wypożycza lub będzie wypożyczać rowery 
6 mln – tylu mieszkańców liczą miasta i miejscowości, w których wypożyczać można rowery Nextbike 
159 – z tylu krajów pochodzą użytkownicy Nextbike Polska 

źródło: kt, nextbike.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments