Miliony na drogi w gminie Choroszcz w ramach BOF

Gmina Choroszcz, na mocy podpisanej umowy z Zarządem Województwa Podlaskiego, otrzymała pokaźne wsparcie na poprawę funkcjonowania transportu zbiorowego na swoim terenie. Wśród wnioskujących gmin wiejskich oraz miejsko-wiejskich, Choroszcz otrzymała jedną z największych kwot pomocy w postaci środków zewnętrznych o wartości – bagatela ponad 14 mln zł. Wartość całkowita wnioskowanych przez Choroszcz projektów to koszt ok. 28 mln zł.

7 listopada Zarząd Województwa Podlaskiego podpisał umowę z Miastem Białystok – liderem projektu partnerskiego w ramach przedsięwzięcia pn. Rozwój niskoemisyjnego transportu zbiorowego i rowerowego BOF. Na mocy tego dokumentu, Gmina Choroszcz otrzyma wsparcie finansowe pochodzące RPO WP 2014-2020, które przeznaczy na realizację inwestycji poprawiających funkcjonowanie transportu zbiorowego na swoim terenie – w głównej więc mierze na inwestycje drogowe.

W ciągu najbliższych miesięcy w gminie Choroszcz zostaną zrealizowane:

* budowa ul. Szmaragdowej w Krupnikach;

* budowa drogi gminnej łączącej ul. Elewatorską z ul. Słoneczną w Porosłach;

* budowa drogi Choroszcz–Jeroniki–Łyski;

* nastąpi przebudowa ulic w Choroszczy:

– ul. Adama Mickiewicza,

– ul. Henryka Sienkiewicza;

– ul. Jana Klemensa Branickiego;

– ul. Dominikańskiej;

* powstanie ścieżka rowerowa Choroszcz–Sienkiewicze.

Wszystkie nowo wybudowane drogi otrzymają nie tylko nową nawierzchnię, ale także zostaną wyposażone w nową sieć wodno-kanalizacyjną, nowe przepusty, zjazdy na posesje, ciągi pieszo-rowerowe oraz inne udogodnienia. Inwestycje zostaną zrealizowane do końca roku 2019.

Całkowita wartość planowanych zadań w gminie Choroszcz opiewa na kwotę niemal 28 mln zł; ponad 14 mln zł wyniesie dotacja z RPO WP 2014-2020.

Jest to bardzo dobra wiadomość – nie kryje zadowolenia burmistrz Choroszczy Robert Wardziński. Na takie wsparcie czekaliśmy i cieszę się, że moje starania, od pierwszego dnia od kiedy objąłem funkcję burmistrza Choroszczy, są realizowane. Cieszę się, że współpraca gminy Choroszcz z instytucjami miasta i województwa oraz pozostałymi gminami zrzeszonymi w BOF, przynosi spodziewany efekt. Zaciągnęliśmy u mieszkańców kredyt zaufania – dzięki takim przedsięwzięciom jak te realizowane w ramach BOF widać, że lata pracy – tej niewidocznej, przygotowawczej – dziś są realizowane. Dzięki temu gmina Choroszcz zyska nowe oblicze, a nasi mieszkańcy – zdecydowanie wyższy komfort życia.

Realizacja milionowej inwestycji w ramach BOF z pewnością nie wypełnia wszystkich potrzeb mieszkańców w zakresie poprawy dróg w gminie Choroszcz, wiele szlaków wymaga jeszcze modernizacji. Aczkolwiek gmina Choroszcz już się pozytywnie zmienia – i to widać, a wiele jeszcze pozytywnych zmian przed nami. 

źródło: Urząd Miejski w Choroszczy

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments