Moc atrakcji podczas walentynek w sokólskiej bibliotece

W Bibliotece Publicznej w Sokółce z okazji  Walentynek nie zabrakło atrakcji.  Święto to, panie bibliotekarki wykorzystały jako pretekst do rozkochania dużych i małych czytelników w dobrej literaturze.

Zorganizowaliśmy cztery spotkania autorskie z Panią Krystyną Gudel i jej tomikiem poezji dla dzieci pt.:  „Którędy do domu". W literackich zabawach z naszym gościem wzięły udział uczniowie klasy III d ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Sokółce, Szkoły Podstawowej w Starej Kamionce, Zespołu Szkół Integracyjnych w Sokółce oraz dzieci z Przedszkola Nr 3 w Sokółce.

Pani Krystyna zaczarowaną różdżką  przeniosła uczestników w niezwykły świat swoich wierszy. Dzieci na chwilę stały się bohaterami czytanych utworów m.in.  ptaszkami.  Poetka zaprezentował również swoją kolekcję ołówków z całego świata.  Pani Krystyna musiał sprostać ciekawości młodych czytelników, którzy byli bardzo ciekawi w jaki sposób powstają wiersze, jak wydawane są tomiki poezji, co to jest wena twórcza i czy każdy może zostać poetą. Nasz gość przygotował niesamowitą niespodziankę dla każdego uczestnika. Wszystkie dzieci otrzymały zakładkę do książki.  Bohaterami umieszczonego na zakładce wiersza byli uczniowie z poszczególnych grup.

Dorośli również mieli swoją dawkę walentynkowych atrakcji.

Laureatami konkursu na facebooku phZakochani w książkach zostały cztery osoby: Ewa Raducha, Agnieszka Andrukiewicz, Mirosław Panow oraz Ewa Firs.

Nie zabrakło także odważnych na randkę w ciemno z książką. Pozycje literackie, zapakowane w papier, owinięte wstążką i ozdobione serduszkiem rozchodziły się jak świeże bułeczki. Na czytelników, którzy przekroczyli wczorajszego dnia próg wypożyczalni czekały w prezencie zakładki do książek z wypisaną na nich maksymą o miłości.

Po południu rodzice nastolatków spotkali się z pedagogiem i psychoterapeutą  Arturem Brzezińskim – konsultantem CEN-u –aby przedyskutować temat zakochanego nastolatka. W trakcie warsztatów rozmawialiśmy o pierwszych miłościach nastolatków, nieodwzajemnionych uczuciach, rozczarowaniach miłosnych, reakcjach na nastoletnie miłości naszych dzieci.

źródło: Biblioteka Publiczna w Sokółce

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments