Niebawem w Sokółce rusza zbiórka książek dla dzieci

Biblioteka Publiczna w Sokółce serdecznie zaprasza do włączenia się w akcję ph. „Dzielmy się dobrą literaturą". W ramach akcji zorganizowana zostanie zbiórka książek dla dzieci przebywających w sokólskim szpitalu.

Pod koniec 2015r. sokólski szpital,  w ramach akcji „Zaczytane biblioteki", wygrał półkę i zestaw książek dla najmłodszych. Wiemy, że szpitalna biblioteczka cieszy się dużym zainteresowaniem małych pacjentów, dlatego postanowiliśmy zorganizować tę akcję.   Dzieci sięgają po książeczki chętnie, często zabierają je również do domów. Biblioteczka jest z każdym dniem uboższa, dlatego chcemy wzbogacić ją o nowe pozycje. Czytanie jest, naszym zdaniem, jedną z najlepszych metod na uprzyjemnienie dzieciom stresującego pobytu w szpitalu.

Zachęcamy wszystkich do aktywnego włączenia się do akcji i podarowania książki dziecięcej dla Oddziału Dziecięcego w Sokółce.

Książki zbierane będą w Bibliotece Publicznej w Sokółce  /Os. Centrum 21/, a także w sokólskich  szkołach i przedszkolach. Akcja trwa od 3 do 18 kwietnia. Książki przekażemy szpitalowi 22 kwietnia z okazji  Światowego Dnia Książek.

źródło: Biblioteka Publiczna w Sokółce 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments