Niemal 3 os. na miejsce na Wydziale Architektury PB / ostatnie 2 tygodnie rekrutacji

Niemal trzech kandydatów na jedno miejsce – to efekt zakończenia rekrutacji na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej. Zapisy na pozostałe wydziały trwają jeszcze dwa tygodnie (do 13 sierpnia).

Rekrutacja na studia pierwszego stopnia zakończyła się dla kierunków, na które obowiązują egzaminy wstępne. Najwięcej chętnych na jedno miejsce zgłosiło się na grafikę (79 osób na 30 miejsc) oraz architekturę wnętrz (91 rejestracji na 36 miejsc). Architekturę chcą studiować 144 osoby, miejsc jest 90. Przed nami egzaminy wstępne, oczywiście z zachowaniem zasad bezpieczeństwa – podkreśla Justyna Grodzka, kierownik Centrum Rekrutacji i Wspierania Edukacji Politechniki Białostockiej.

Wciąż trwają zapisy i rejestracja na pozostałe wydziały PB: Budownictwa i Nauk o Środowisku, Elektryczny, Informatyki, Inżynierii Zarządzania oraz Mechaniczny. Uczelnia przygotowała na nich łącznie 1925 miejsc.

 

Największe limity przyjęć – od 300 do 120 osób – mają kierunki: informatyka, budownictwo, logistyka oraz mechanika i budowa maszyn. Pełna lista kierunków dostępna jest pod adresem: rekrutacja-studia-1-i-2-stopnia/kierunki-studiow

Termin rejestracji w systemie IRK upływa 13 sierpnia o godz. 15.00.

Maturzyści poznają wyniki egzaminów dopiero 11 sierpnia, dlatego w ostatnich dniach rekrutacji spodziewamy się lawiny zgłoszeń – mówi Justyna Grodzka, kierownik CRiWE PB.

Ostateczną listę kandydatów przyjętych na studia poznamy 2 września br., a dzień później rozpocznie się rejestracja chętnych do podjęcia studiów w trybie niestacjonarnym.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments