Niezwykłe spotkanie w sokólskiej bibliotece

Biblioteka Publiczna w Sokółce 1 grudnia 2016 r. gościła poetę Jana Krzysztofa Piaseckiego – od 2006 mieszkańca malowniczej nieruchomości ziemskiej na Podlasiu Północnym (Wzgórza Sokólskie, gmina Sidra) otoczonej kilkoma hektarami łąk i starego parku.

Na spotkaniu poeta czytał i odtwarzał swoje wiersze, które w Polskim Radiu deklamował Andrzej Ferenc . Uczestnicy spotkania mieli także niepowtarzalną okazję obejrzenia pokazu slajdów z XI Międzynarodowego Festiwalu Literatury w Nowym Sadzie (Serbia) 2016, w którym uczestniczył nasz gość.

Jan Krzysztof Piasecki jest autorem tomów poezji: 

  • Z dala od was
  • Wiersze wybrane
  • Niepostrzeżenie się gaśnie,
  • To tylko ślady – najnowszy zbiór poezji, w którym zawarł wiersze powstałe podczas sześcioletniego pobytu na Wzgórzach Sokólskich.   

O ostatnim tomiku wierszy Iwona Smolka – pisarka i krytyk literacki – mówi: Te wiersze pokazują jak ważne jest własne miejsce, ono kreuje obraz, wyzwala wyobraźnię, wyczula zmysły patrzącego. Poezja ta sprawia wrażenie niekiedy rozbudowanego zapisu w prowadzonym dzienniku. Skrupulatnie odnotowuje zmiany pogody, zachowanie zwierząt, rozmowy ze spotkanymi ludźmi. trochę w niej smutku i opuszczenia, ale także sporo cichej radości, gdy kolejne dni układają się harmonijną całość.

dscn0925 dscn0930 dscn0935 dscn0940 dscn0943 dscn0970-kopia

źródło: Biblioteka Publiczna w Sokółce

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments