Nowa linia autobusowa nr 50 w Białymstoku
Od  poniedziałku (2 lutego) na ulicach Białegostoku kursuje nowa linia autobusowa oznaczona numerem 50Połączenie powstało jako projekt zgłoszony i wybrany przez mieszkańców w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Trasa linii 50 przebiegać będzie ulicami Filipowicza, Sławińskiego, św. Jerzego, Aleją Ignacego Jana Paderewskiego oraz Aleją Niepodległości. Następnie zaplanowano zjazd w ulicę Wrocławską, z przystankiem przy sklepie Społem Zodiak, dalej na pętlę nawrotową linii 20 przy ulicy Armii Krajowej. Kolejne odcinki trasy prowadzą ulicami Narodowych Sił Zbrojnych, Komisji Edukacji Narodowej, Kołłątaja oraz Przędzalnianą, gdzie zlokalizowana jest pętla końcowa.

W dni robocze autobusy linii 50 przejadą łącznie 591 kilometrów, w soboty 262 kilometry, a w niedziele i święta 218 kilometrów. Średni czas przejazdu całej trasy wyniesie około 28-30 minut.

– Ten projekt, zgłoszony do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego, uzyskał największą liczbę głosów białostoczan. Uruchamiamy tę linię zgodnie z oczekiwaniami i wolą mieszkańców – podkreśla prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. – Pracownicy Białostockiej Komunikacji Miejskiej będą monitorować obłożenie na tej trasie, bo sami jesteśmy ciekawi, jak wielu pasażerów będzie z niej korzystać. Bez względu jednak na wszystko, linia ta została wprowadzona na stałe.

Rozkład jazdy i mapatrasy linii 50 dostepne są na stronie Białostockiej Komunikacji Miejskiej oraz w załacznikach pod tekstem.

Opracowanie: Eliza Bilewicz-Roszkowska / UM w Białymstoku

Trasa autobusu nr 50 rozmiar: 361.11 KB PDF pobierz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie nigdzie opublikowany

*