Nowa wystawa w Bibliotece Publicznej w Sokółce. Warto zobaczyć!

Biblioteka Publiczna w Sokółce serdecznie zaprasza na wakacyjną wystawę ph. Wśród szlachty, ruin i starego piwa autorstwa grupy Urban Exploration Sokółka. Wystawa czynna do końca sierpnia w godzinach pracy biblioteki – od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00.

Urban Exploration Sokółka:

Tworzymy zwyczajną grupę przyjaciół, których dodatkowo łączy nietuzinkowe hobby. Zwiedzamy i fotografujemy miejsca, w które zwykły śmiertelnik bałby się zapuszczać. Odkrywamy piękno tam, gdzie nikt by go nie szukał. Odgrzebujemy stare, zapomniane historie i zwracamy je światu.

Przemierzając Podlasie natrafiamy na wiele cudownych miejsc. Jedne mają niesamowitą historię sięgającą wiele setek lat wstecz, inne zostały opuszczone zaledwie kilka lat temu. Przemierzamy korytarze niszczejących dworków, po których w XVI wieku przechadzała się szlachta. Odwiedzamy stare domostwa, gdzie jeszcze przed I wojną światową, ludzie żyli w dostatku hodując trzodę. Zwiedzamy opuszczone w pośpiechu fabryki, które szczyt swojej świetności miały w latach 90 zeszłego stulecia. Każde z tych miejsc jest wyjątkowe i niepowtarzalne, a zachowane tam rzeczy, pozwalają poznać nam ich przeszłość.

Naszą najważniejszą zasadą jest „Take only pictures, leave only footprints", co w wolnym tłumaczeniu oznacza, iż odwiedzając jakieś opuszczone miejsce nie zabieramy z niego nic prócz zdjęć, które sami wykonaliśmy. Nie pozostawiamy tam też nic poza śladami naszych stóp. Staramy się chronić odwiedzane przez nas miejsca. Nigdy publicznie nie podajemy ich lokalizacji, oraz zabraniamy robienia tego naszym fanom na stronie. Staramy się zahamować postępujący wandalizm, oraz uchronić obiekty przed niepowołanymi intruzami. Robimy, co jesteśmy w stanie, by historyczne miejsca pozostawały wolne od śmieci, zniszczeń bądź grabieży.

By przybliżyć Państwu choćby część obiektów, które odwiedziliśmy, zapraszamy na wystawę naszych zdjęć w Bibliotece Publicznej w Sokółce, przy ulicy Os. Centrum 21. A osoby, które chciałby zwiedzić pozostałe miejsca i na bieżąco podróżować z nami po zapomnianych przez czas i ludzi ruinach Podlasia, zapraszamy na nasz funpage na Facebooku –www.facebook.com/UrbanExplorationSokolka.

źródło: Biblioteka Publiczna w Sokółce

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments