Nowe bilety BKM

Od 1 marca 2018 r. pasażerowie Białostockiej Komunikacji Miejskiej będą mogli korzystać z nowych rodzajów biletów. Wprowadzone zostaną bilety wieloprzejazdowe (20-, 40-, 60-minutowe) oraz grupowe (24-godzinne i 3-dniowe weekendowe).

W użyciu będą następujące rodzaje biletów:

  • jednorazowe jednoprzejazdowe,
  • jednorazowe jednoprzejazdowe ostatniej szansy,
  • wieloprzejazdowe („minutowe”, 24-godzinne, 3-dniowe),
  • grupowe.

Bilety wieloprzejazdowe to nowe papierowe bilety (czasowe) obowiązujące tylko w I strefie taryfowej (B). Są trzy rodzaje:

  • bilet 20-minutowy – normalny: 2,00 zł, ulgowy: 1,00 zł,
  • bilet 40-minutowy – normalny: 2,80 zł, ulgowy: 1,40 zł,
  • bilet 60-minutowy – normalny: 3,60 zł, ulgowy: 1,80 zł.

Obowiązują one od momentu skasowania i upoważniają do przesiadek w ramach limitu czasu ustalonego dla danego biletu. Nie obowiązują w strefie II, III i IV (G2, G3 i G4). Będzie je można kupić od 1 marca. Bilety z e-karty zostaną uruchomione w terminie późniejszym.

Będą dostępne także nowe specjalne bilety grupowe (24-godzinne i 3-dniowe) obowiązujące tylko w I strefie taryfowej (B). Bilet 24-godzinny szkolny grupowy upoważnia do przesiadek, zachowuje ważność 24 godziny od momentu skasowania lub zakupu przez aplikację mobilną. Uprawnia on grupę uczniów szkół podstawowych wraz z opiekunem (nauczycielem), liczącą łącznie nie więcej niż 30 osób, do nieograniczonej liczby przejazdów autobusami w ramach I strefy taryfowej. Cena biletu to 30 zł.

Bilet 3-dniowy weekendowy grupowy upoważnia do przesiadek, zachowuje ważność maksymalnie przez trzy kolejne dni, to jest piątek, sobotę i niedzielę od momentu jego skasowania lub zakupu przez aplikację. Uprawnia grupę liczącą łącznie nie więcej niż 5 osób do nieograniczonej liczby przejazdów autobusami. Cena biletu to 40 zł. Bilety grupowe będzie można kupić od 1 marca w punktach obsługi klienta prowadzących sprzedaż biletów okresowych.

W obiegu pozostają bilety jednorazowe i wieloprzejazdowe (24-godzinne i 3-dniowe weekendowe) już wcześniej występujące.

Wszystkie bilety jednorazowe i wieloprzejazdowe będą dostępne od 1 marca w aplikacjach mobilnych mPay i Skycash. Warto też pamiętać, że bilet na określoną strefę taryfową nie obowiązuje w pozostałych strefach.

Więcej informacji znajduje się na stronie www.komunikacja.bialystok.pl.

(oprac. Kamila Bogacewicz)

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments